Pripravujeme knihu

Volanie po mieri

Príliš dlho nikto nechcel počuť volanie po mieri. Dôvodov je mnoho. A nie je to len vzdialenosť od vojnového ohniska či všeobecná ľahostajnosť, ale aj pocit bezmocnosti pri uvažovaní o otázkach mieru.

Andrea Riccardi
autor knihy Volanie po mieri
Po mieri volajú milióny mužov a žien, ktorých hlas však často tlmí zvuk zbraní. Dôsledkom vojny na Ukrajine a mnohých ďalších konfliktov vo svete je vždy ničenie, smrť a chaos, pričom sa rozpútavajú tie najničivejšie sily. Andrea Riccardi sa na stránkach tejto knihy zamýšľa nad potrebou vytvárania kultúry mieru a formovania duchovného a sociálneho hnutia, ktoré stavia mier do centra záujmu a politiky.

Povedali o knihe

Povedali o knihe

Diskusia ku knihe

Pozývame vás na diskusiu Volanie po mieri, ktorá sa uskutoční 15. 6. 2024 o 17:30 v Bratislave v Galérii Statua na Zámockej 47 v rámci festivalu Bratislavské Hanusove dni.

Objednajte knihu už teraz

Knihu si môžete za zvýhodnenú cenu objednať už teraz a budete medzi prvými, ktorým ju odošleme. Zvýhodnená cena platí do 30. 6. 2024.

Knihu odosielame po 20. 6. 2024.

Väzba: tvrdá

Rozsah: 240 strán

Formát: 130 x 200 mm

Štandardná cena

18.80

Znížená cena

16.80

Kto je Andrea Riccardi

Andrea Riccardi je historik, akademik, aktivista a taliansky politik. Súčasnú históriu prednášal na univerzite v Bari, na rímskej univerzite La Sapienza a tiež na univerzite Roma Tre.

V roku 1968 založil Komunitu Sant’Egidio. Riccardi zohral úlohu mediátora v rôznych konfliktoch a prispel k dosiahnutiu mieru vo viacerých krajinách (Mozambik, Guatemala, Pobrežie Slonoviny, Guinea). Z tohto dôvodu ho časopis Time v roku 2003 zaradil do zoznamu tridsiatich šiestich európskych „moderných hrdinov“.

Okrem toho je známym odborníkom na históriu Katolíckej cirkvi v modernej a súčasnej dobe a spolupracuje s rôznymi periodikami a denníkmi, medzi inými aj s talianskym denníkom Corriere della Sera. Je tiež autorom mnohých knižných publikácií. Karmelitánské nakladatelství vydalo v češtine jeho dve knihy: Bůh nemá strach (2006) a Století mučedníků (2014).

V roku 2013 sa Riccardi stal ministrom medzinárodnej spolupráce a integrácie vo vláde Maria Montiho. Od roku 2015 je predsedom Spoločnosti Dante Alighieri.

Komentáre Andrea Riccardiho

Knihu podporili