Hlavným mottom podujatia bolo heslo „VOLÍM (SI) ŽIVOT“, ktoré poukazuje na blížiace sa parlamentné voľby. Jeho hlavnými organizátormi boli Inštitút Ladislava Hanusa, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku a Asociácia za život a rodinu. Záštitu nad podujatím prebrala Bratislavská arcidiecéza.
Podujatie sa začalo o 15:00 na Hlavnom námestí v Bratislave príhovormi zástupcov zdravotníkov, právnikov, akademickej sféry, Cirkvi, verejných inštitúcií a občianskeho života, predstaviteľov médií aj pro-life organizácií zo Slovenska i zo sveta.
„Povedali sme celému Slovensku, aj politikom a kandidátom vo voľbách, že život nenarodených detí treba chrániť rovnako, ako chránime život už narodených ľudí. Túto spravodlivú požiadavku vznášame do spoločnosti práve v období, keď rozhodujeme o charaktere našej krajiny. Žiadame občanov, aby volili aj podľa hodnôt,“ povedal jeden z organizátorov podujatia, Juraj Šúst z Inštitútu Ladislava Hanusa.
„Veľmi sa tešíme, že na podujatie prišlo 3000 občanov Slovenska vyjadriť svoj postoj za život, za ochranu nenarodených detí a ich matiek pred rizikami potratu. Vždy je tu lepšie riešenie, ktoré musíme aktívne ponúkať. V 21. storočí je úplne zbytočné vôbec premýšľať nad potratom, ktorý ubližuje, ale rozmýšľať treba skôr nad riešením situácie, pretože vždy sú tu lepšie riešenia. Apelujeme na politikov, aby boli odvážnym hlasom nenarodených a ich matiek,“ povedal ďalší organizátor podujatia, Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu.
„Nechceme sa už len prizerať, chceme aktívne konať v prospech života. Pochodovali sme dnes pokojne, no odhodlane za najmenších z nás a hovoríme jasne, že sa nezľakneme a neprestaneme ich brániť. Uvedomujeme si, že ochrana nenarodených detí musí stáť na dvoch pilieroch, ktoré idú ruka v ruke – prvý pilier stojí na zlepšení súčasného právneho stavu – žiadame napravenie abnormálnej situácie zavedenej komunistickým režimom, keď je tejto skupine ľudí upierané najzákladnejšie ľudské právo na život. Druhým pilierom je pomoc tehotným matkám a rodinám v núdzi, keďže ekonomické dôvody patria medzi časté dôvody, pre ktoré matky zvažujú usmrtenie svojho dieťaťa,“ dodal ďalší organizátor pochodu, Patrik Daniška z Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku.
Na podujatí vystúpili aj Calum a Lois Millerovci z Veľkej Británie, Rod Dreher z USA, arcibiskup Stanislav Zvolenský, biskup Jozef Haľko, zástupca gréckokatolíckej cirkvi Stanislav Diheneščík, predstavitelia umeleckej obce Štefan Bučko, Anežka Sňahničanová, Monika Ližbetin a Sára Dobrovodská, zdravotníci Iryna Borys z Ukrajiny, Andrej Mikolášik, Magdaléna Gérová či študentka pôrodnej asistencie Mária Hudáková. Prihovorila sa aj mama dieťaťa s handicapom Lucia Zimenová. Právnikov a akademikov reprezentovala Lenka Kmeťová, Martin Luterán, Weronika Przebierala z Poľska a Katarína Šmigová. Osobnosti kultúrneho a občianskeho života reprezentovala matematička a disidentka Kamila Bendová z Českej republiky a komisár pre deti Jozef Mikloško ml. Príhovory uzavreli predstavitelia médií Jaroslav Daniška, Martin Hanus a Martin Šajgalík a aktivisti Radim a Kateřina Ucháčovci z ČR, Matúš Hagara, Anton Chromík, Marek Nikolov, Katarína Kapinajová a organizátori Patrik Daniška, Tomáš Kováčik a Juraj Šúst.
Po príhovoroch sa dav vydal na pochod mestom, pričom prešiel popod Michalskú bránu, cez Obchodnú ulicu až na Námestie slobody, kde záverečnou bodkou deti potešil kúzelník Ivan.