Ak učiteľ nerastie ako profesionál a osobnosť, nebude vedieť pomôcť študentom

Môžu byť hodnoty rodiny a školy týkajúce sa výchovy rovnaké? Je možné, aby formácia detí šla na týchto dvoch poliach v jednej línii s cieľom vychovať z nich skutočne zrelých (a nielen inteligentných) ľudí? Alebo stále ako rodičia musíme voliť pri škole a učiteľoch „menšie zlo“ a nejako to spolu so svojimi deťmi pretrpieť?