Časopis Nové mesto

Nové mesto je časopis celosvetového Hnutia fokoláre. Čitateľom sa snaží sprostredkovať myšlienky hnutia, ktorými sú jednota, potreba dialógu či uvádzanie myšlienok evanjelia do každodenného života.

Najnovšie čísla

Prvé vydanie materského časopisu Città Nuova (Nové mesto) sa datuje do roku 1956 a svetlo sveta uzrelo v Taliansku. U nás časopis vychádza od roku 1992 a pôvodne mal podobu dvojjazyčnej česko-slovenskej verzie určenej pre Česko aj Slovensko. V roku 1998 sa spoločná redakcia rozdelila na dve samostatné. Časopis Nové mesto, tak ako ho poznáme dnes, je jednou z 36 verzií, ktoré vychádzajú na celom svete v 22 jazykoch.

Na fakty a udalosti súčasného sveta sa v redakcii časopisu snažíme pozerať optikou ľudí, ktorí veria, že svet – napriek mnohým negatívnym javom – smeruje k jednote. Slovenské Nové mesto sa snaží byť otvorené celej spoločnosti, a pritom nepopierať svoju kresťanskú identitu. Inšpiráciu na tejto nie vždy jednoduchej ceste čerpáme aj zo skúseností a praxe našich kolegov z ostatných redakcií vo svete.

Čitateľský okruh časopisu je rôznorodý – od žien v domácnosti cez robotníkov až po manažérov, podnikateľov, tínedžerov i osemdesiatnikov – rozmanité svety spojené do jednej rodiny vďaka myšlienke univerzálnej jednoty a vzájomného porozumenia.

Odporúčané
Objednávka časopisu

Nové mesto je prítomné na Slovensku už vyše 30 rokov.

Každé médium môže byť efektívnym nástrojom dialógu. Zažime to spolu: predplaťte si náš časopis alebo ním obdarujte niekoho vo svojom okolí, aby sme mohli byť v kontakte počas celého roka.

Ročne vychádza 6 čísiel, ktoré získate za príspevok 30 eur. Je možné objednať aj 1 ks časopisu. Pre objednávku na celý rok alebo jedného čísla vyplňte formulár nižšie a budeme vás následne kontaktovať k detailom objednávky.

 

FAQ

FAQ

Potrebujete pomôcť s objednávkou? Tu sú odpovede na najčastejšie otázky.

Áno, samozrejme. Naše telefónne číslo +421 911 445 626 je vám k dispozícii každý pracovný deň v čase od 9:00 do 16:00 hod.

Áno, samozrejme. Zavolajte nám na telefónne číslo +421 911 445 626 alebo nám napíšte email na casopis@nm.sk a dohodneme detaily objednávky.

Platbu môžete zrealizovať prevodom na účet SK35 1100 0000 0029 4906 1968 alebo vám zašleme šek.

Pokojne sa na nás obráťte telefonicky (+421 911 445 626) alebo e-mailom (casopis@nm.sk) a vaše predplatné skontrolujeme.