Episode

Ak radšej počúvate, ako čítate, pustite si naše podcasty doma, na prechádzke, pri športe či v aute – kdekoľvek chcete.

Zdieľať:

Odporúčané

Dialógy nm

Ak máte auto, mali by ste vedieť, že od augusta začnú platiť novinky v povinnom zmluvnom poistení. Okrem iného sa zvyšujú limity poistného krytia, PZP bude zahŕňať aj nemajetkovú ujmu a veľká zmena nastane pre majiteľov rýchlejších elektrických kolobežiek a iných elektrických jednostopových vozidiel. Aj tieto totiž budú musieť byť povinne poistené. S čím treba ponovom v PZP rátať a kedy máme nárok na odškodnenie, ak sa nám niečo stane napríklad na letnej dovolenke? Pýtali sme sa za vás šéfa Slovenskej asociácie na ochranu práv poškodených Dalimila Hatoka. Moderuje Ján Heriban.

Výber nm

Vypočujte si prehľad udalostí, ktoré ukazujú, že dialóg je možné viesť aj v dnešnej polarizovanej dobe: Európa nachádza nových energetických partnerov, ceny na trhu klesajú - Rada pre mediálne služby po bratislavskej streľbe monitoruje sociálne siete - Ľudskoprávne organizácie odsudzujú správanie iránskej polície

Knihy nm

Sústreďte sa na to, čo máte pred sebou, a netrápte sa s vecami, ktoré môžu počkať. Stačí naplniť zmysel okamihu – každé „naviac“ je v rozpore so zmyslom a namiesto osohu prináša nešťastie. Elisabeth Lukasová, žiačka Viktora E. Frankla, na základe svojich bohatých logoterapeutických skúseností poskytuje množstvo príkladov a ľahko realizovateľných tipov, ktoré podporujú zrelý spôsob zvládania najrôznejších strachov. Ilustrácia na obálke tejto knihy zobrazuje malý tropický ostrov pokrytý palmami, obklopený ochranným zvonom, ktorý pripomína sklený štít. Udierajú prenikavé blesky, zúri búrka, ale slnečný ostrov nezasiahnu. Dokážeme takto ochrániť seba a svoje hodnoty, ovládnuť agresivitu a násilie voči sebe a iným? Elisabeth Lukasová hovorí áno.
Viac podcastov

Ostatné podcasty nájdete na vašich obľúbených streamovacích službách