Episode

Ak radšej počúvate, ako čítate, pustite si naše podcasty doma, na prechádzke, pri športe či v aute – kdekoľvek chcete.

Zdieľať:

Odporúčané

Dialógy nm

Väčšina Slovákov akceptuje registrované partnerstvá, eutanáziu aj umelé oplodnenie. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu agentúry Focus pre Fórum života. Slováci okrem toho odpovedali aj na to, čo si myslia o manželstvách osôb rovnakého pohlavia a adopciách detí takýmito pármi alebo či sú za interrupcie. Kým v týchto otázkach vedeli vyjadriť svoj názor pomerne jasne, pri pojme pro-life si už takí istí neboli. Výsledky prieskumu rozoberieme so sociológom a riaditeľom agentúry Focus Martinom Slosiarikom a predsedníčky Fóra života Marcely Dobešovej sa spýtame aj na to, ako chcú osloviť ľudí, ktorým pojem pro-life nič nehovorí. Moderuje Ján Heriban.

Výber nm

Vypočujte si prehľad udalostí, ktoré ukazujú, že dialóg je možné viesť aj v dnešnej polarizovanej dobe: Európa nachádza nových energetických partnerov, ceny na trhu klesajú - Rada pre mediálne služby po bratislavskej streľbe monitoruje sociálne siete - Ľudskoprávne organizácie odsudzujú správanie iránskej polície

Knihy nm

Sústreďte sa na to, čo máte pred sebou, a netrápte sa s vecami, ktoré môžu počkať. Stačí naplniť zmysel okamihu – každé „naviac“ je v rozpore so zmyslom a namiesto osohu prináša nešťastie. Elisabeth Lukasová, žiačka Viktora E. Frankla, na základe svojich bohatých logoterapeutických skúseností poskytuje množstvo príkladov a ľahko realizovateľných tipov, ktoré podporujú zrelý spôsob zvládania najrôznejších strachov. Ilustrácia na obálke tejto knihy zobrazuje malý tropický ostrov pokrytý palmami, obklopený ochranným zvonom, ktorý pripomína sklený štít. Udierajú prenikavé blesky, zúri búrka, ale slnečný ostrov nezasiahnu. Dokážeme takto ochrániť seba a svoje hodnoty, ovládnuť agresivitu a násilie voči sebe a iným? Elisabeth Lukasová hovorí áno.
Viac podcastov

Ostatné podcasty nájdete na vašich obľúbených streamovacích službách