Podcast

Ak radšej počúvate, ako čítate, pustite si naše podcasty doma, na prechádzke, pri športe či v aute – kdekoľvek chcete.

Zdieľať:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odporúčané

Dialógy nm

Je takmer všade okolo nás a ani o tom nemusíme vedieť. Umelá inteligencia vie urobiť dobrú službu napríklad pri online nakupovaní, stará sa o navigáciu v aute, pomáha pri prekladaní textu či v boji s dezinformáciami. Avšak je to s ňou podobné ako s ohňom – je dobrou slúžkou, no zlou paňou. Hoci slúži technologickému pokroku a digitalizácii, potrebuje mať aj svoje pravidlá, aby človeku neprerástla cez hlavu. Reguláciou umelej inteligencie sa dnes zaoberá europarlament a reč o nej bola aj na medzinárodnej konferencii v Bratislave. Zazneli nielen výzvy na jej etické používanie, ale aj príklady dobrej praxe – napríklad v zdravotníctve pri diagnostike srdcovo-cievnych ochorení. V dnešných Dialógoch nm si okrem toho vypočujete aj to, ako sa môže umelá inteligencia uplatniť v energetike a či sa pre jej rozmach máme báť straty pracovných miest. Moderuje Ján Heriban.

Výber nm

Vypočujte si prehľad udalostí, ktoré ukazujú, že dialóg je možné viesť aj v dnešnej polarizovanej dobe: Európa nachádza nových energetických partnerov, ceny na trhu klesajú - Rada pre mediálne služby po bratislavskej streľbe monitoruje sociálne siete - Ľudskoprávne organizácie odsudzujú správanie iránskej polície

Knihy nm

Jedným z najdôležitejších objavov vnútorného života je, že existuje iba „jedna“ láska a že táto jediná láska, ako v panenstve, tak aj v manželstve sa má uskutočňovať dokonalým spôsobom. Tieto slová napísal Igino Giordani v roku 1939 a zdá sa, akoby boli uskoreným „komentárom“ ku Gaudium et spes (1965) či naznačovali línie kresťanskej spirituality pre tretie tisícročie. To je Giordani: človek vedľa ľudí (manžel a otec, politik a spisovateľ) a prorok (učenec a muž ducha).
Viac podcastov

Ostatné podcasty nájdete na vašich obľúbených streamovacích službách