Podcast

Ak radšej počúvate, ako čítate, pustite si naše podcasty doma, na prechádzke, pri športe či v aute – kdekoľvek chcete.

Zdieľať:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odporúčané

Dialógy nm

Pred necelým polrokom zbalili kufre a s dvomi malými deťmi sa uprostred pandémie vydali na cestu. Najprv navštívili Francúzsko, kde si okrem iného vyskúšali aj život na farme. Cestovanie s deťmi si, ako vravia, vyžaduje dostatočnú prípravu, rátanie s rizikami a v neposlednom rade aj ochotu zriecť sa vlastného pohodlia. O zážitkoch z niekoľkomesačnej cesty sa v letnom vydaní podcastu Dialógy nm zhovárame s manželmi Veronikou a Petrom Belejovcami. Moderuje Veronika Rendeková.

Výber nm

Vypočujte si prehľad udalostí, ktoré ukazujú, že dialóg je možné viesť aj v dnešnej polarizovanej dobe: Ministerstvo vnútra mení voľby zo zahraničia. Chce rozšíriť možnosti a odstrániť chyby - Republikáni a demokrati spoločne bojujú proti obchodovaniu s ľuďmi - Veľkosť spočíva v službe, uviedol nový líder afrických biskupov

Knihy nm

Jedným z najdôležitejších objavov vnútorného života je, že existuje iba „jedna“ láska a že táto jediná láska, ako v panenstve, tak aj v manželstve sa má uskutočňovať dokonalým spôsobom. Tieto slová napísal Igino Giordani v roku 1939 a zdá sa, akoby boli uskoreným „komentárom“ ku Gaudium et spes (1965) či naznačovali línie kresťanskej spirituality pre tretie tisícročie. To je Giordani: človek vedľa ľudí (manžel a otec, politik a spisovateľ) a prorok (učenec a muž ducha).
Viac podcastov

Ostatné podcasty nájdete na vašich obľúbených streamovacích službách