Aktivista opozície či politický anjel. Prvé slová Roberta Fica po atentáte

Robert Fico krátko pred streľbou v Handlovej
Premiér Robert Fico by sa mal vrátiť do práce na prelome júna a júla. Povedal to vo videu na sociálnej sieti tri týždne po atentáte v Handlovej.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Neplánuje žiadne aktívne právne kroky voči mužovi, ktorý na neho v Handlovej strieľal a nebude žiadať ani náhradu škody, odpúšťa mu. Označil ho za aktivistu slovenskej opozície. Poďakoval záchranárom, lekárom a zdravotníckemu personálu v Banskej Bystrici aj v Handlovej i všetkým za prejavenú podporu.

„Je načase, aby som urobil prvý krok, a tým je odpustenie. Necítim žiadnu nenávisť voči neznámemu človeku, ktorý ma dostrieľal. Nebudem voči nemu vyvíjať žiadne aktívne právne kroky, ani žiadať náhradu škody, odpúšťam mu a nech si to, čo učinil a prečo tak učinil, vysporiada on sám vo svojej hlave,“ povedal premiér a predseda strany Smer-SSD.

Útok mu spôsobil poškodenie zdravia, opakované operácie, veľa bolesti a utrpenia. „Pätnásteho mája sa ma v Handlovej pre moje politické názory pokúsil zavraždiť aktivista slovenskej opozície,“ povedal. Dlho sa očakávalo, či premiér po atentáte zmení rétoriku. „Bol len poslom zla a politickej nenávisti, ktorú politicky neúspešná a frustrovaná opozícia rozvinula na Slovensku do nezvládnuteľných rozmerov,“ povedal.

Fico vraj verí, že bolesť, ktorou prechádza, poslúži niečomu dobrému. „Ľudia mohli na vlastné oči vidieť, aká hrôza môže nastať, ak niekto nie je schopný demokraticky súťažiť a rešpektovať iný názor. Ani ja nie som žiadny politický anjel. Viem byť tvrdý. Ani vlády, ktoré vediem, neboli a nie sú dokonalé. Určite by sa mnohé veci dali robiť inak,“ povedal.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články