Atentát ako dôsledok polarizácie? Nájdeme cestu k upokojeniu a nie k zhoršeniu situácie? (DEMDIS diskusia)

Zdroj: Unsplash
Najvyšší čas zatiahnuť ručnú brzdu. Atentát na premiéra Roberta Fica otriasol spoločnosťou a jej súdržnosťou. Bude to pre nás budíčkom? Alebo sa väčšmi roztočí špirála vzájomnej nevraživosti? Upokojujme napätie slušným dialógom.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Je naše volanie po upokojení atmosféry úprimné? Dokážeme odsúdiť nielen násilie, ale aj tých, ktorí ho schvaľujú, či tých, ktorí sa snažia na tragédii politicky parazitovať? Ako zmierňovať napätie, ak to myslíme úprimne a vážne?

Cieľom diskusie je hľadanie porozumenia a upokojovanie spoločenskej situácie po vážnom útoku na premiéra Slovenskej republiky. Ďakujeme, že diskutujete slušne a vecne. Diskusiu aktívne moderujeme v súlade s pravidlami Kódexu, ktorý sme tvorili spolu s vami.

Zapojte sa do diskusie a budujme mosty. Nepáľme ich!

Riešením je dialóg

Naše diskusie nám za viac ako dva roky potvrdili, že s vhodným a citlivým prístupom je slušný dialóg možný a zhody existujú. Vzdelanie a kultúra vzájomného rešpektu (aj pri rozdielnych názoroch) sú základom v boji s nenávisťou a rozdelením. Nemali by sme sa navzájom nálepkovať a hádzať ľudí do jedného vreca. Riešenie vidíme v civilizovanej diskusii a úprimnej snahe o pochopenie. Nielen v tom všetkom sme našli zhodu v diskusii na tému nenávisti v spoločnosti, ktorú sme otvorili po teroristickom útoku v Teplárni v roku 2022.

Platia nájdené zhody aj dnes? Vidíme stále riešenie v dialógu?

Zapojte sa do civilizovanej diskusie a hľadajme spoločne cesty k sebe.

O projekte

DEMDIS je občianske združenie, ktoré inovatívnymi metódami nachádza konsenzus a porozumenie v rozhádanej spoločnosti. Viac informácií o projekte a výsledky predošlých diskusií nájdete na demdis.sk.

Pravidlá diskusie nájdete v Kódexe férovej a otvorenej diskusie, ktorý tvoríme spolu s vami. Viac o metodike zas na tomto linku.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články