Láska na celý život? Známe manželstvá, ktoré preveril zub času

Aj napriek sláve či bohatstvu sa nájdu aj medzi známymi ľuďmi pevné manželstvá, ktoré vydržali roky.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Sú slávni, úspešní, bohatí. Poznajú ich na celom svete, sociálne siete zásobujú detailami zo svojho súkromného života. Populárne osobnosti, športovci, herci, speváci a ďalšie celebrity, ktoré však napriek nesmiernej sláve majú ešte jeden veľký úspech – životný. Len veľmi malá časť z nich dokázala zostať v pevnom zväzku, ale napriek tomu medzi nimi existujú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Majú stabilné manželstvo, ktoré vydržalo nielen enormný zásah do súkromia zo strany novinárov, ale prežilo aj menšie či väčšie problémy. Veď aj krízy patria k manželstvu – v dobrom i zlom.

Manželstvá v šoubiznise sú poznačené škandálmi a častými rozvodmi. Tieto páry sa však môžu pochváliť zväzkom, ktorý aj po rokoch stojí na pevných základoch. Niektorí hovoria, že vo vzťahu sú dôležité radosť a humor. Okrem toho treba byť nielen partnermi, ale aj skutočnými priateľmi. A niekedy sa zas stačí naučiť hovoriť jazykom toho druhého.

Pierce Brosnan a Keely Shaye Smith

Hádam najpopulárnejší a aj najstabilnejší pár v Hollywoode tvoria Pierce Brosnan a Keely Shaye Smithová. Filmový agent 007 sa po prvýkrát stretol so svojou teraz už manželkou Keely ešte v roku 1994 v Mexiku. Bola to láska na prvý pohľad, zobrali sa však až o niekoľko rokov neskôr. Svadba sa konala v roku 2001 v starom írskom kláštore.

Pierce Brosnan a Keely Shaye Smith, zdroj: Instagram
Pierce Brosnan a Keely Shaye Smith. Zdroj: Instagram

Obľúbený írsky herec si v živote prešiel ťažkou skúškou. Prvú manželku mu zobrala rakovina, to však nebolo všetko. V roku 2013 prišiel aj o svoju 41-ročnú dcéru, ktorá tiež podľahla tejto chorobe.
Manželia o svojich citoch otvorene hovoria a neboja sa ukázať, že vekom nestrácajú na svojej sile, práve naopak. Kým herec je v médiách často zobrazený ako idol, s pribúdajúcimi rokmi čelí jeho žena kritike pre svoj výzor. Brosnan však neustále dokazuje, že pre neho je jeho žena najkrajšia a vôbec mu nezáleží na tom, ako sa rokmi môže vzhľad zmeniť. Dvojica pomerne často zverejňuje svoje vyznania aj na sociálnych sieťach, čím chcú byť inšpiráciou aj pre ostatné páry.

Sú manželmi od roku 2001. Zdroj: Instagram/piercebrosnanofficial
Sú manželmi od roku 2001. Zdroj: Instagram/piercebrosnanofficial

Meryl Streep a Don Gummer
V Hollywoode je považované za ikonické manželstvo, pretože vydržalo viac ako 40 rokov. Reč je o vynikajúcej americkej herečke Meryl Streepovej a jej manželovi sochárovi Donovi Gummerovi. Svojho manžela herečka spoznala, keď mala 29 rokov. V tom čase smútila za priateľom, ten totiž zomrel na rakovinu pľúc. Stretli sa v roku 1978 a ešte v tom istom roku sa zobrali na záhrade domu svojich rodičov. V jednom z rozhovorov držiteľka troch Oscarov, niekoľkých Zlatých glóbusov a Ceny Emmy priznala, že manžel udržiava jej pocity nažive. Navyše je pre ňu dôležité, aby medzi nimi fungovala komunikácia. Tá je podľa nej kľúčom k šťastnému manželstvu. Majú spolu štyri deti.

Manželstvo, ktoré je v šoubiznise považované za jedno z najidilickejších. Zdroj: Instagram/merylstreep
Manželstvo, ktoré je v šoubiznise považované za jedno z najidylickejších. Zdroj: Instagram/merylstreep

Princ William a Kate
Briti považujú manželstvo princa Williama a Kate Middletonovej za ukážkové, nesprevádza ich totiž žiadny škandál a na verejnosti spolu dokonalo ladia. A aj keď sú svoji „len“ od roku 2011, ich gestá svedčia o úcte a tolerancii, ktoré ich vzťah sprevádza. Protokol im oficiálne neumožňuje prejavovať dotyky či iné prejavy nežnosti na verejnosti tak, ako to robia iné páry. Ich výraz v očiach, vzájomné pohľady a mimika však symbolizujú harmóniu. Podľa nich je dôležité naučiť sa hovoriť jazykom toho druhého. Majú spolu tri deti.

Zdroj: Instagram/theroyalfamil
Zdroj: Instagram/theroyalfamil

Victoria a David Beckhamovci
Medzi najstabilnejšie páry v Hollywoode určite patria aj manželia Beckhamovci. Úspešný futbalista si bývalú členku dievčenskej skupiny Spice Girls vzal za manželku v roku 1999 a aj napriek niekoľkým škandálom vydržalo ich manželstvo dodnes.

zdroj: Instagram/victoriabeckham
Zdroj: Instagram/victoriabeckham

Ostro sledovaný pár je na pozornosť novinárov zvyknutý a často odpovedá práve na otázky, ako je možné, že ich manželstvo vydržalo toľko rokov. V rozhovoroch obaja uvádzajú, že majú šťastný vzťah, v ktorom však nemôže chýbať humor, radosť a vtipy. Tento rok oslávia 23. výročie svadby. Majú spolu štyri deti.

zdroj: Instagram/victoriabeckham
Zdroj: Instagram/victoriabeckham

Denzel Washington a Pauletta Washington
Ďalším párom, ktorý vydržal v manželstve niekoľko desaťročí, je herec Denzel Washington a jeho žena Pauletta. Stretli sa v roku 1977 a svoje áno si povedali o šesť rokov neskôr – manželský pár tvoria od roku 1983. Hovoria, že je to záväzok na celý život a že na ňom treba aj pracovať. Vo vzťahu je pre nich dôležité i to, aby boli nielen manželmi, ale aj skutočnými priateľmi. To im zrejme pomohlo prekonať aj niektoré problémy, ktoré sa objavili v médiách. Sú spolu dodnes a majú štyri deti.

Zdroj: Instagram/denzelwashington.official
Zdroj: Instagram/denzelwashington.official

Titulná fotografia, zdroj: Instagram

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články