Online stretnutie Františkova ekonomika môžete sledovať už o pár dní

Sme otvorení rozhovoru.
Potrebujeme však vašu pomoc.

Naším cieľom je urobiť z portálu nm.sk udržateľné médium. Obstáť v súčasnosti na mediálnom trhu však nie je jednoduché. Naše články nie sú uzamknuté. Chceme, aby k nim mal prístup každý, koho zaujmú. 

Vďaka vašim príspevkom budeme môcť naďalej prinášať kvalitné a korektné rozhovory a iný exkluzívny obsah. Ďakujeme!

Tento týždeň sa koná dlhoočakávané podujatie pre mladých podnikateľov, ekonómov a lídrov, ktorí mali pôvodne cestovať ešte na jar tohto roka do Assisi. Vyzval ich k tomu sám pápež František. Súčasná situácia, ktorá trvá od začiatku roka, však nakoniec podujatie ovplyvnila. Presunulo sa na november do online priestoru. Z Assisi sa tak bude vysielať celý program a priamo na mieste bude len malá skupina Talianov z Assisi.

Mladí podnikatelia z celého sveta a nielen oni pomaličky počítajú hodiny, pretože chýba už len zopár dní k veľkému online stretnutiu. Všetci sa môžu zúčastniť na medzinárodnej akcii Františkovej ekonomiky (Economy of Francesco – EoF). Online prenos sa začne vo štvrtok 19. novembra a potrvá až do soboty 21. novembra v čase od 14.00 do 18.00.

Podujatie sa napriek online prenosu nesie v znamení dialógu. Dôraz sa kladie totiž aj na reflexiu, premýšľanie a spoluprácu.

A ako to teda bude vyzerať? Mladí ľudia, ktorí sa do EoF prihlásili, dostali príležitosť pracovať v rôznych pracovných skupinách – tzv. villages – na mnohé témy. Práve pre týchto účastníkov budú vyhradené témy a workshopy, na ktoré budú osobitne pozvaní. Ostatní, ktorí napríklad nesplnili požadované kritériá a nie sú prihlásení, si môžu pozrieť a vypočuť plenárne stretnutia.

Možnosť sledovať túto akciu majú všetci, čo sa zaujímajú o témy udržateľnej ekonomiky, ktorá začleňuje chudobných a rieši otázky ekológie našej planéty. Dnes je Františkova ekonomika hnutím mladých ľudí po celom svete, ktorí si želajú zmenu súčasného ekonomicko-politického diania a chcú mu dať dušu a nový zmysel.

Kde nájdete online prenos?

Nezabudnite preto sledovať webovú stránku EoF, kde nájdete všetky potrebné informácie a zároveň tam môžete naživo sledovať počas troch dní, čo sa deje v Assisi.

Všetky videá a prednášky, ktoré boli medzitým natočené, si môžete pozrieť aj na YouTube kanále. Prípadne môžete sledovať aj českú FB stránku, kde nájdete informácie v českom jazyku.

Titulná fotografia – zdroj: francescoeconomy.org

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články