Pavol Gašpar bez MS v hokeji: Som zvedavý na ten pocit

Pavol Gašpar. Foto: archív RTVS
Po dlhých 21 rokoch bude top televízny komentátor na Slovensku Pavol Gašpar bez hokejových majstrovstiev sveta.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Dôvodom je, že šampionát bude prvý raz na Slovensku vysielať súkromná televízia JOJ Šport – doposiaľ Slováci fandili hokejistom pri obrazovkách Slovenskej televízie a RTVS. Prečo nastala táto zmena? Súkromný vysielateľ ponúkol za práva viac a presvedčil Medzinárodnú hokejovú federáciu IIHF.

„Úľava? To v žiadnom prípade, keďže som ju necítil ani počas extraligového play off,“opísal pre NM.sk Pavol Gašpar. „Sám som zvedavý, aký pocit to presne bude. Celkom určite to ale budú najpokojnejšie prežité majstrovstvá sveta v podstate od mojich študentských čias.“

Gašpar komentoval šampionáty 20 rokov. Premiéru mal na MS v roku 2003, vtedy primárne v úlohe reportéra pri slovenskom tíme, ale stihol odkomentovať tri zápasy. K duelom Slovenska sa prvýkrát dostal o rok neskôr.

Nedá sa povedať, že by sa obľúbený komentátor teraz viac venoval rodine. „Tej sa venujem celoročne, a veľmi rád. Máj teda bude aj o rodine, aj o pracovných povinnostiach na iných projektoch, na ktoré sa v RTVS zameriavame. Vystúpenie Slovenska na hokejovom šampionáte ma ale prirodzene bude zaujímať stále, toho sa už asi nezbavím,“ opísal.

Fanúšikovia budú počuť Pavla Gašpara v lete počas olympijských hier v Paríži. „Olympiáda v Paríži bude pre nás všetkých v športovej redakcii vrchol tohto roka, umocnená tým, že letné hry sa dostali do Európy po 12 rokoch a minimálne ďalších 12 rokov, ale pravdepodobne viac, v tak blízkom okolí nebudú. Mala by mi pribudnúť už 11. olympiáda v úlohe komentátora,“ teší sa Pavol Gašpar.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články