Štartuje oslava futbalu! Davy Slovákov sa chystajú do Nemecka

Tréner futbalovej reprezentácie Slovenska Francesco Calzona
Superšportový rok 2024 je v plnom prúde. Po hokejových majstrovstvách sveta v piatok 16. júna štartuje v Nemecku európsky šampionát vo futbale a v lete čakajú fanúšikov olympijské hry v Paríži.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Kontinentálny šampionát odštartuje súbojom domácich Nemcov proti Škótsku. Slováci začnú turnaj v E-skupine 17. júna duelom proti favorizovanému Belgicku.

Čo však najviac zaujíma fanúšikov na Slovensku, sú zápasy tímu pod Tatier. Výber trénera Františka Calzonu zvládol kvalifikáciu a postúpil na záverečný turnaj futbalového šampionátu. Okrem duelu proti Belgicku čakajú Slovákov v skupine aj duely proti Ukrajine 21. júna a Rumunsku 26. júna. Cieľom Slovákov je postu zo skupiny. Keďže je záverečný turnaj v Nemecku, na zápasy sa chystajú aj tisíce fanúšikov zo Slovenska – autami na otočku, vlakmi alebo organizovanými zájazdmi.

„Silné mužstvo musí mať stále nový cieľ. My sme prvý splnili postupom, hoci nám iba málokto veril. Nemôžeme sa však pozerať na to, čo sme dosiahli. Budem akceptovať, keď nepostúpime zo skupiny, ale musíme dať do toho maximum. Ak budú súperi lepší, prijmem to ako fakt. Pokiaľ by som však tento pocit nemal, vracal by som sa domov sklamaný. Pred odchodom na EURO ma teší, že vidím veľa ľudí šťastných. Aj v sobotu na autogramiáde bolo veľa detí, ktoré si s radosťou išli pre podpisy. Keď vidím šťastných ľudí, aj ja som šťastný. Určite urobíme všetko pre to, aby boli Slováci spokojní aj po našich zápasoch v Nemecku,“ povedal pre slovenské médiá Talian Francesco Calzona.

Fanúšikov čakajú aj novinky, napríklad na štadióne budú mať k dispozícii podrobnejšie informácie o rozhodnutiach systému VAR. Obrazovky na štadiónoch budú poskytovať technické vysvetlenia rozhodnutí, aby sa zlepšilo porozumenie fanúšikov.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články