Toto meno si zapamätajte! Viktória Chladoňová je nová hviezda cyklistiky

Viktória Chladoňová; zdroj: FB SZC
Slovenská cyklistika zažíva obdobie úspechov vďaka Viktórii Chladoňovej, ktorá dosiahla vynikajúce výsledky na medzinárodných šampionátoch v roku 2024.
Newsletter

Na majstrovstvách sveta v Zürichu si táto 17-ročná cyklistka vybojovala striebro v individuálnej časovke junioriek na trati dlhej 18,8 km, kde ju prekonala iba Britka Cat Fergusonová. Len o dva dni neskôr Chladoňová pridala ďalší úspech, keď v pretekoch s hromadným štartom získala bronzovú medailu. V rozhodujúcej fáze pretekov si svojím útokom zabezpečila miesto v trojčlennej skupine, no v záverečnom špurte skončila tretia za Fergusonovou a Španielkou Paulu Ostizovou Tacovou.

Tieto úspechy na svetovom šampionáte nadväzujú na jej predchádzajúce výsledky z majstrovstiev Európy v Belgicku, kde v septembri získala bronzovú medailu v individuálnej časovke junioriek. Chladoňová na trati z Heusden-Zolderu do Hasseltu skončila tretia a zaostala len za Španielkou Paulou Ostizovou Tacovou a Holanďankou Fee Knavenovou.

Viktória Chladoňová má za sebou mimoriadne úspešný rok, počas ktorého získala zlato z Andorry v horskej cyklistike, bronz z majstrovstiev sveta v cyklokrose a triumfovala na elitnej úrovni v cestných pretekoch na Slovensku. Od januára 2025 bude pôsobiť v prestížnom holandskom tíme Visma–Lease a Bike, čo len potvrdzuje jej rýchlo rastúcu kariéru.

Chladoňová sa tak stáva jednou z najväčších nádejí slovenskej cyklistiky, Nadväzuje na úspechy talentovanej Nory Jenčušovej či pred ňou Lucie Valachovej.