Tragédia v Spišskej Kapitule, biskup Trstenský prosí všetkých o modlitby

Spišský diecézny biskup František Trstenský vyzval nielen veriacich Slovákov, aby sa zjednotili a modlili sa za obete tragédie na Diecéznom stretnutí mládeže v Spišskej diecéze a pozostalých. Biskup sa stretol aj s otcami obetí nehody.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

„Pán zmenil naše pripravované chvály na obrovský smútok a bolesť. Plačem z úmrtia mladých ľudí pri pri nešťastnej udalosti na parkovisku. Toto nesmierne nešťastie ma zasiahlo. Podujatie sme zrušili. Myslím na rodičov a rodiny, neviem si predstaviť ich bolesť a žiaľ. Prosím vás všetkých, modlime sa všetci. Všetci,“ zdôraznil biskup František Trstenský.

Počet zranených po nehode autobusu pri Spišskej Kapitule stúpol na minimálne osem ľudí, policajti hovoria o troch mŕtvych mladých ľuďoch. Polícia uviedla, že autobus sa z neznámych príčin pohol a deti, ktoré stáli pred ním a vystupovali, zrazil.

Na základe volania na tiesňovú linku 155 vyslali k nehode pozemné ambulancie a vrtuľníky leteckej záchrannej služby.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.