Pokračujme v diskusii a nájdime spoločné riešenia problému, ktorý sa týka nás všetkých.
Keď zahlasujete za aspoň sedem komentárov, budete zaradení do názorovej skupiny.
Ďakujeme, že diskutujete slušne.
Olympiáda s mierom a zároveň so športovcami podporujúcimi vojnu?
Napriek tomu, že sa diskutujúci nezhodli v tom, či by mali byť na olympiádu pripustení ruskí športovci, našiel sa konsenzus v názore, že „olympijské hry sú nerozlučne spojené s myšlienkou mieru medzi národmi a také by mali aj ostať“. Nezhoda však panovala v tom, či by mali mať možnosť štartovať športovci, ktorí otvorene podporujú akúkoľvek vojnu. Ako by to teda malo byť?
Existuje šport v apolitickom vzduchoprázdne?
Základný rozdiel medzi skupinami A a B spočíva v názore, že „politika a šport nemajú nič spoločné“. Zatiaľ čo v tomto prípade s výrokom súhlasilo 80 percent účastníkov zo skupiny B, v skupine A tento názor odmietalo vyše 70 percent diskutujúcich. Na strane druhej si zhodne uvedomujeme, že „politika často v športe zneužíva svoju moc“, ako aj to, že „olympiáda nie je obyčajné športové podujatie, pretože v sebe neoddeliteľne nesie aj myšlienku mieru“. Diskusia teda ukázala, že šport a politika či hodnoty nie sú izolovanými javmi, no sú vzájomne prepojené. Ako teda dosiahnuť zdravú symbiózu?
Pokračujme v diskusii a nájdime spoločnú reč a podobu športu, ktorý dokáže spájať.
O projekte
Diskusiu zastrešuje občianske združenie DEMDIS, ktorého mediálnym partnerom je aj portál nm.sk. Cieľom spolupráce je zapájať širokú verejnosť do slušnej diskusie a nachádzať konsenzus v rozdelenej spoločnosti.
Viac informácií o projekte a výsledky predchádzajúcich diskusií nájdete na stránke demdis.sk.
Pravidlá diskusie nájdete v Kódexe férovej a otvorenej diskusie, ktorý tvoríme spolu s vami.
Viac o metodike nájdete tu. Aktuálny stav diskusie môžete sledovať tu.