Fica postrelili. Útok na premiéra po rokovaní vlády v Handlovej

Robert Fico krátko pred streľbou v Handlovej
Streľba na premiéra, polícia páchateľa údajne zadržala.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Po rokovaní vlády v Handlovej sa strieľalo. Podľa informácií denníka N a JOJ 24, ktoré monitorovali rokovanie, postrelil neznámy páchateľ premiéra Slovenskej republiky. Stalo sa tak po výjazdovom rokovaní vlády.

Roberta Fica previezli do nemocnice, ochranka bleskovo zareagovala a premiérovi ihneď pomáhali zo zeme. Premiér Fico sa rád stretáva s voličmi a to často aj napriek odporúčaniu ochranky, aby zostal ďalej.

Podľa svedkov, ktorí boli na mieste, Fico prišiel k ľuďom, ktorí ho vítali, a vtedy padlo niekoľko výstrelov.

„Ostro odsudzujem dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil,“ napísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Atentát potvrdilo aj ministerstvo vnútra a v pléne parlamentu o tom hovoril aj podpredseda národnej rady Ľuboš Blaha. Vláda v Handlovej rokovala o aktuálnych problémoch regiónu a o transformácii uhoľného regiónu horná Nitra.

Reakcia psychologičky

„Máme historicky podmienené, že sa pravda vynucuje silou. Už aj v školách začíname so šírením osvety, že treba vytvoriť spoločnosť, ktorá bude vyrastať na niečom inom: nie na presadzovaní moci silou, ale na konštruktívnom riešení,“ reagovala po streľbe pre portál NM.sk školská psychologička Lucia Redayová.

Ponúkla aj radu rodičom, ako reagovať pred deťmi, keď sa ich budú pýtať, čo sa to stalo v Handlovej. Treba si podľa nej uvedomiť, že rodič je zodpovedný za to, ako bude dieťa reagovať v tejto situácii, či vstúpi do konštruktívneho dialógu alebo si bude v škole presadzovať svoj názor. „Rodičia si musia uvedomiť, čo chcú dieťaťu povedať. Nestačí len stanovisko, ktoré nebude konštruktívne. Treba si povedať, či mu chcem aj odkázať, že násilie nie je dobré. Rodič sa nesmie cítiť ohrozený, že musí dieťaťu poskytnúť hneď odpoveď, povedať mu to prvé, čo mu príde na um,“ upozornila.

Ponúkla aj riešenie – povedať dieťaťu, že nad tým porozmýšľa a potom mu odpovie.

Text: redakcia; Aktualizované o 16:25 a doplnené vyjadrenie psychologičky

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články