Portál nm.sk má nového šéfredaktora

Nový šéfredaktor Jozef Kotris (vľavo) so svojím predchodcom Jánom Heribanom. Foto: Djuri Ramač
Redakciu od 1. marca vedie skúsený novinár Jozef Kotris.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Po viac ako dva a pol roku na čele redakcie som začal pociťovať svoje osobné aj profesionálne limity pre túto prácu. Po starostlivej niekoľkomesačnej úvahe som sa rozhodol, že túto pozíciu dobrovoľne prenechám niekomu skúsenejšiemu, kto nm.sk povedie ďalej. Veľmi si vážim, že vedenie Nového mesta toto moje rozhodnutie prijalo.

Som tiež rád za všetko, čo sa nám s kolegami od môjho príchodu v júni 2021 podarilo dosiahnuť. Verím, že ste aj vy postrehli, že portál je dnes oveľa ďalej ako vtedy. Nemôžeme však zostať stáť na mieste. Prišiel čas posunúť nm.sk ešte ďalej. A na to sa už cítim prikrátky.

Z tímu však neodchádzam. Naďalej budem pripravovať podcasty a s kolegami premýšľať, ako ich vylepšiť. Rovnako si ponechávam aj moderovanie podujatí a diskusií, ktoré bude portál (spolu)organizovať. Veľmi rád sa s vami pri takýchto príležitostiach stretnem tak ako doteraz. Okrem toho budem pôsobiť ako moderátor spravodajstva v súkromnom rádiu, pre ktoré pracujem už aj v súčasnosti.

Môj nástupca Jozef Kotris je novinár s bohatými skúsenosťami z online prostredia. Pracoval pre weby viacerých veľkých slovenských médií a je aj dlhoročným lektorom Mediálnej školy, ktorú zastrešuje združenie mladých Laura. Som presvedčený, že presne takéhoto profesionála portál nm.sk pre svoj ďalší rast potrebuje.

„Ďakujem za dôveru. Je to pre mňa veľká výzva a zároveň záväzok. Dlhší čas som Bohu hovoril, že práca redaktora a editora ma baví, ale cítim, že sa potrebujem posunúť. Neviem, ako ďalej, ale on niečo vymyslí. A vymyslel,“ opísal Jozef Kotris svoj príchod do redakcie nm.sk.

Jozef pracoval celý život v komerčnom prostredí zameranom na výkon. Teraz by chcel skúsenosti využiť pre náš portál.

„Po remeselnej redaktorskej stránke som dosiahol vrchol. Teraz sa budem snažiť využiť skúsenosti, no priznávam, že to také jednoduché nebude, keďže internet ľuďom ponúka množstvo obsahu. S novými kolegami sa budeme snažiť zabojovať o pozornosť čitateľov hodnotným obsahom a snahou o dialóg. Predpokladám, že mediálny trh je pred náročným obdobím rovnako ako spoločnosť. Portál nm.sk sa bude snažiť byť oázou v púšti internetu pre ľudí, ktorí hľadajú hodnoty,“ uviedol.

Jozef, vitaj a cíť sa medzi nami dobre!

A vám, našim čitateľom, ďakujem za všetku vašu doterajšiu podporu – hmotnú i nehmotnú. Prosím, zachovajte nám ju aj naďalej.

Viac o vízii nového šéfredaktora Jozefa Kotrisa i o jeho doterajšej profesionálnej ceste si vypočujete v podcaste Dialógy nm v pondelok 11. marca.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články