Predčasniatko nie je kapor, pani ministerka (komentár)

Fotografiu s predčasne narodeným bábätkom napokon ministerka odstránila. Foto: Facebook/Zuzana Dolinková
Sociálne siete zvádzajú k ľúbivým fotografiám, no ministerka zdravotníctva by mala vedieť, že predčasne narodené dieťa sa kvôli fotografii nesmie ohroziť na živote.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Tento týždeň sa uskutočnilo výjazdové rokovanie vlády, ktorá zasadala v Kamenici nad Cirochou. Pri tej príležitosti sa jej členovia rozbehli do ďalších miest východného Slovenska. A ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková zavítala do nemocníc v Prešove a Poprade. Na svojej sociálnej sieti uviedla, že tam spolu so zúčastnenými „hľadali riešenia pre oddlženie nemocníc a dlhodobých systémových riešení tak, aby ďalšie dlhy nevznikali“. To všetko by bolo v poriadku, keby si od intenzívnych rokovaní neodskočila na oddelenie pre predčasne narodené deti. Samozrejme, s fotografom.

Predčasne narodené dieťa nie je návnada pre lajky a ministerka zdravotníctva by si mala uvedomiť, čo je skutočne dôležité.

Pri pohľade na záber vysmiatej ministerky s predčasne narodeným bábätkom v náručí, oblečenej vo večerných šatách, v ktorých strávila celý deň s množstvom ľudí, o čom vyčerpávajúco informovala v statuse, je namieste spozornieť. Moment! Nevedno, kto jej dovolil vybrať dieťa z termolôžka či inkubátora, ale personál by mal niesť následky za celú sériu pochybení. Čelná predstaviteľka rezortu nemala rúško ani jednorazový plášť, aby minimalizovala riziko infekcie novorodenca s oslabenou imunitou. Na takýchto oddeleniach musí prísne hygienické zásady dodržiavať aj vlastná matka dieťaťa. Nehovoriac o tom, že na rukách nesmie mať náramky ani hodinky, čo pani ministerke ani personálu neprekážalo, keď dieťa použila ako rekvizitu.

Už tento záber vyvolal negatívne reakcie. Foto Facebook/Zuzana Dolinková

V modernej dobe je zvykom, že politici dokumentujú svoju každodennú agendu a „postujú“ ju na sociálne siete. Zuzana Dolinková je v tomto smere azda najaktívnejšia spomedzi všetkých členov a členiek vlády. Už v minulosti vyvolalo kontroverzné reakcie jej pózovanie v zimnej bunde a s umierajúcim kaprom v náručí.

Ale predčasne narodené dieťa nie je návnada pre lajky a ministerka zdravotníctva by si mala uvedomiť, čo je skutočne dôležité. Osobné promo alebo zdravie?

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Jedna odpoveď

  1. tu sa dajú spojiť min. 2 veci
    blahoslavení chudobní duchom – s dôrazom na to, že „nevedia, čo činia“

    toto naozaj nie je chudoba v duchu, iba marketing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články