Bober sa modlí za Fica. Odkaz biskupa Slovákom po atentáte

Arcibiskup Bernard Bober. Foto: Zuzana Plešová
Košický arcibiskup metropolita a zároveň predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober v súvislosti s útokom na premiéra Roberta Fica zaslal médiám vyjadrenie.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico je po atentáte v Handlovej v ohrození života. Postrelil ho jeden z občanov po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

„Vyjadrujem hlbokú ľútosť nad nešťastím, ktoré postihlo premiéra Roberta Fica. Odsudzujem násilie, nenávisť a agresiu, ktorá plodí len ďalšie zlo a prehlbuje polarizáciu v spoločnosti,“ napísal Bober s tým, že apeluje na svedomie všetkých. „Nezostaňme ľahostajní, buďme tvorcami pokoja,“ pokračoval.

Slovákov Bober vyzval, aby si neubližovali navzájom. „Upevňujme dobro, ktoré je v každom človeku. V modlitbe vyprosujem premiérovi skoré uzdravenie a vyzývam veriacich, aby sa modlili za pokoj pre našu vlasť a všetkých občanov Slovenskej republiky,“ odkázal predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Jedna odpoveď

  1. úplne súhlasím a naozaj prajem ficovi skoré uzdravenie a veľa síl.
    btw. vôbec sa mi nepáčia reakcie z koalície, ktoré z tohto činu okamžite !, bez akýchkoľvek informácii obvinili opozíciu. strom poznáš po ovocí a žiaľ, koalícia má takýchto „stromov“ v skrini asi aj viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články