Bratislavské Hanusove dni štartujú už na budúci týždeň. Pozrite si program

Foto: Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Festival Bratislavské Hanusove dni (BHD) prináša do centra Bratislavy opäť svetových rečníkov a hodnotný program na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. V poradí 12. ročník kultúrno-akademického festivalu sa uskutoční 15. – 19. júna 2023 v priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Témou BHD sú Konverzie

Prostredníctvom programu festivalu chceme skúmať veľké životné obraty, zmeny svetonázorových presvedčení, nové formy evanjelizácie či otázku ideologického pretvárania jazyka.

Scott & Kimberly Hahnovci v Bratislave

Headlinerom festivalu bude jeden z najvplyvnejších teológov súčasnosti Dr. Scott Hahn. Návštevníci festivalu môžu zažiť Scotta Hahna s manželkou Kimberly hneď na niekoľkých podujatiach festivalu:

Návštevu manželov Hahnovcov na Slovensku organizujeme v spolupráci s OZ VIAC, v rámci ktorej majú naplánované podujatia aj v Košiciach. Celý program návštevy je dostupný na stránke scotthahn.sk.

Ďalší významní hostia: White, Graubner, Eľko, Legutko a Krastev

Okrem rektora Angelica Thomasa Josepha Whitea OP, ktorý prinesie nový pohľad na sv. Tomáša Akvinského pre dnešné búrlivé časy, sú to predovšetkým český prímas Jan Graubner, ktorý bude s evanjelickým biskupom Ivanom Eľkom debatovať o úlohe kresťanských cirkví v dnešnej spoločnosti.

Poľský konzervatívny mysliteľ a politik Ryzsard Legutko sa zas stretne v európskej debate na prieniku dvoch svetov s významným liberálnym mysliteľom Ivanom Krastevom. Témou budú ľudské práva v čase ideologickej polarizácie.

Nové formáty na BHD: Night talks a autorské divadlo

V novej sekcii Night talks sa budeme o konverziách a dekonverziách rozprávať existenciálne aj nábožensky. Namiesto politických konfrontácií chcú Night talks priniesť úprimný, priateľský a nemilosrdne pravdivý rozhovor o tých najdôležitejších otázkach ľudského života. Do hosťovského kresla zasadnú moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová a mladý intelektuál Samuel Trizuljak, redaktorka Katarína Šedivá a stand-up komik Tomáš Hudák.

Súčasťou programu festivalu bude po prvý raz aj autorské hudobno-dramatické divadelné predstavenie mladej dramaturgičky Rebeky Lukáčovej a autorky Kataríny Valábkovej pod názvom Divadelné konverzie: rozum, cit a milosť. V sobotnej premiére a v nedeľnej repríze na vás čakajú dialógy piatich známych konvertitov a hudobné vystúpenia Dáše Žabenskej (projekt jedno.tu, v sobotu) a nitrianskej kapely DIS IS MARKĒTA (v nedeľu).

Celý program BHD je zverejnený na stránke festivalu.

Vstupenky na jednotlivé podujatia, ako aj festivalová permanentka sú v predaji. Pre tých, ktorí festival nebudú môcť navštíviť osobne, ponúkame možnosť sledovať live stream hlavného programu vďaka online permanentke.

BHD dokážeme organizovať vďaka záujmu divákov, štedrosti mnohých partnerov a podpore priateľov kresťanskej kultúry. Pre udržateľnosť festivalu sme odštartovali crowdfundingovú kampaň Podporte BHD 2023!, vďaka ktorej chceme vyzbierať 10 000 € na pokrytie nákladov spojených s chodom festivalu.

Festival Bratislavské Hanusove dni chce spájať vieru s rozumom, inšpirovať k hľadaniu Pravdy, Dobra a Krásy a tiež ukázať, že kresťanstvo „nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou“ (Benedikt XVI.). Festival je určený tak akademickej verejnosti, ako aj širšiemu publiku a prináša diskusie a prednášky z oblasti politiky, teológie, psychológie či iných spoločenských vied. BHD organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa v spolupráci s Inštitútom Ladislava Hanusa.

Zdroj: Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články