Bratislavské Hanusove dni štartujú už na budúci týždeň. Pozrite si program

Foto: Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Festival Bratislavské Hanusove dni (BHD) prináša do centra Bratislavy opäť svetových rečníkov a hodnotný program na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. V poradí 12. ročník kultúrno-akademického festivalu sa uskutoční 15. – 19. júna 2023 v priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave.

Sme otvorení rozhovoru.
Potrebujeme však vašu pomoc.

Naším cieľom je urobiť z portálu nm.sk udržateľné médium. Obstáť v súčasnosti na mediálnom trhu však nie je jednoduché. Naše články nie sú uzamknuté. Chceme, aby k nim mal prístup každý, koho zaujmú. 

Vďaka vašim príspevkom budeme môcť naďalej prinášať kvalitné a korektné rozhovory a iný exkluzívny obsah. Ďakujeme!

Témou BHD sú Konverzie

Prostredníctvom programu festivalu chceme skúmať veľké životné obraty, zmeny svetonázorových presvedčení, nové formy evanjelizácie či otázku ideologického pretvárania jazyka.

Scott & Kimberly Hahnovci v Bratislave

Headlinerom festivalu bude jeden z najvplyvnejších teológov súčasnosti Dr. Scott Hahn. Návštevníci festivalu môžu zažiť Scotta Hahna s manželkou Kimberly hneď na niekoľkých podujatiach festivalu:

Návštevu manželov Hahnovcov na Slovensku organizujeme v spolupráci s OZ VIAC, v rámci ktorej majú naplánované podujatia aj v Košiciach. Celý program návštevy je dostupný na stránke scotthahn.sk.

Ďalší významní hostia: White, Graubner, Eľko, Legutko a Krastev

Okrem rektora Angelica Thomasa Josepha Whitea OP, ktorý prinesie nový pohľad na sv. Tomáša Akvinského pre dnešné búrlivé časy, sú to predovšetkým český prímas Jan Graubner, ktorý bude s evanjelickým biskupom Ivanom Eľkom debatovať o úlohe kresťanských cirkví v dnešnej spoločnosti.

Poľský konzervatívny mysliteľ a politik Ryzsard Legutko sa zas stretne v európskej debate na prieniku dvoch svetov s významným liberálnym mysliteľom Ivanom Krastevom. Témou budú ľudské práva v čase ideologickej polarizácie.

Nové formáty na BHD: Night talks a autorské divadlo

V novej sekcii Night talks sa budeme o konverziách a dekonverziách rozprávať existenciálne aj nábožensky. Namiesto politických konfrontácií chcú Night talks priniesť úprimný, priateľský a nemilosrdne pravdivý rozhovor o tých najdôležitejších otázkach ľudského života. Do hosťovského kresla zasadnú moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová a mladý intelektuál Samuel Trizuljak, redaktorka Katarína Šedivá a stand-up komik Tomáš Hudák.

Súčasťou programu festivalu bude po prvý raz aj autorské hudobno-dramatické divadelné predstavenie mladej dramaturgičky Rebeky Lukáčovej a autorky Kataríny Valábkovej pod názvom Divadelné konverzie: rozum, cit a milosť. V sobotnej premiére a v nedeľnej repríze na vás čakajú dialógy piatich známych konvertitov a hudobné vystúpenia Dáše Žabenskej (projekt jedno.tu, v sobotu) a nitrianskej kapely DIS IS MARKĒTA (v nedeľu).

Celý program BHD je zverejnený na stránke festivalu.

Vstupenky na jednotlivé podujatia, ako aj festivalová permanentka sú v predaji. Pre tých, ktorí festival nebudú môcť navštíviť osobne, ponúkame možnosť sledovať live stream hlavného programu vďaka online permanentke.

BHD dokážeme organizovať vďaka záujmu divákov, štedrosti mnohých partnerov a podpore priateľov kresťanskej kultúry. Pre udržateľnosť festivalu sme odštartovali crowdfundingovú kampaň Podporte BHD 2023!, vďaka ktorej chceme vyzbierať 10 000 € na pokrytie nákladov spojených s chodom festivalu.

Festival Bratislavské Hanusove dni chce spájať vieru s rozumom, inšpirovať k hľadaniu Pravdy, Dobra a Krásy a tiež ukázať, že kresťanstvo „nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou“ (Benedikt XVI.). Festival je určený tak akademickej verejnosti, ako aj širšiemu publiku a prináša diskusie a prednášky z oblasti politiky, teológie, psychológie či iných spoločenských vied. BHD organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa v spolupráci s Inštitútom Ladislava Hanusa.

Zdroj: Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články