Nebojte sa! Godzone tour 2023 sa začína už o dva týždne

Foto: Godzone
Už 15. ročník série evanjelizačných koncertov bude tento rok prebiehať v dňoch 23. – 28. októbra v mestách Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Godzone tour je originálny hudobno-tanečný program plný modlitby, svedectiev, chvál, divadla a inovatívnej videoprodukcie. Tento rok sa opäť uskutoční na konci októbra v štyroch slovenských aj dvoch českých mestách: Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica. Program bude trvať od 18.00 do 21.00, pričom vstup bude ako vždy zdarma. Vstup do haly bude dostupný už od 17.00.

Sloganom 15. ročníka je „Nebojte sa“. Sú to slová, ktoré vyhlásil sv. Ján Pavol II. pri prevzatí pápežského úradu. Výzva byť odvážny rezonovala tiež počas Svetových dní mládeže v Lisabone, kde ju pápež František predniesol mladým vo viacerých kázňach.

„K povzbudeniu Nebojte sa! sa vraciam aj dnes, lebo mám pocit, že akosi všade vôkol nás narastá kultúra strachu, beznádeje, smrti a tiež sebectva či nezdravého individualizmu. Vidím okolo seba obrovské množstvo strachov, ktoré sa čoraz väčšmi usídľujú v srdciach a mysliach ľudí a ticho našepkávajú, aby sme sa báli,“ povedal k téme turné Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Foto: Godzone

Program turné je známy svojou produkciou na vysokej úrovni. Choreografiu pripravia mená ako Karol Regeci, ktorý pôsobí v Slovenskom národnom divadle a na Novej scéne, či Pavol Danko, známy redaktor TV Lux. O dychovú sekciu sa postará František Džubakovský, bicie má zasa na starosti Samuel Kmotorka, bubeník na voľnej nohe so skúsenosťami zo Slovenskej filharmónie, z Opery SND aj z BBC. Spievať na turné bude tradične Július Slovák, ku ktorému sa počas tohto ročníka pridajú Katarína Jura, Mária Podhradská a Marie Vosáhlová z Českej republiky.

S realizáciou Godzone tour každý rok okrem vynikajúcich slovenských a českých umelcov pomáha aj nemalý tím dobrovoľníkov. Približne 300-člennému tímu pomáhajú v každom meste aj lokálni dobrovoľníci vzhľadom na to, že turné je financované v prevažnej miere z darov. Okrem služby v technickom zabezpečení, realizačných úlohách, pri stavbe pódia, doprave, dekorovaní pódia, príprave predajného stánku Godzone shopu a podobne dobrovoľníci tiež vyjdú do ulíc a škôl, kde budú hlásať radostnú zvesť Ježiša Krista skrz evanjelizáciu vo verejných priestoroch, ale aj dobročinnosťou pri zbieraní odpadkov či stretávaní sa s ľuďmi v sociálnych zariadeniach.

Podujatie zastrešuje Rada pre mládež pri Konferencii biskupov Slovenska. Garantmi projektu sú katolícki kňazi ThLic. Ondrej Chrvala, ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD., a Mgr. Dominik Markoš.

Ďalšie informácie sú postupne zverejňované na stránke tour.godzone.sk.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články