Františkova ekonomika: Medzinárodná letná škola 2023

Mladí ľudia venujúci sa ekonómii a príbuzným vedám sa môžu prihlásiť na jedinečné medzinárodné podujatie. Zdroj: Unsplash
Mladí ľudia venujúci sa ekonómii a príbuzným vedám sa môžu prihlásiť na jedinečné medzinárodné podujatie. Zdroj: Unsplash
Výnimočné podujatie, ktoré spojí štyridsať mladých ekonómov z akademického prostredia a praxe, sa uskutoční v Taliansku. Počet účastníkov a účastníčok je limitovaný, prihlášky možno podať do 17. marca.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Patríte k priaznivcom Františkovej ekonomiky a študujete druhý stupeň univerzity, prípadne ste doktorandom alebo už pracujete na juniorskej pozícii v oblasti ekonómie či pridružených sociálnych vied? Potom je tu práve pre vás mimoriadna príležitosť zapojiť sa do letnej školy v toskánskych Apeninách, ktorú organizuje vedecký výbor Františkovej ekonomiky. 

„Všetci hľadáme zmysel života. Preto je najdôležitejším kapitálom každej spoločnosti duchovný kapitál. Práve ten nám dáva dôvod každé ráno vstať, ísť do práce a mať radosť zo života, ktorá je nevyhnutná aj pre hospodárstvo. Náš svet rýchlo spotrebúva tento nevyhnutný druh kapitálu, nahromadeného po stáročia náboženstvami, múdrymi tradíciami a ľudovou zbožnosťou. Naliehavo potrebujeme znovu vybudovať toto základné duchovné dedičstvo. Technológia dokáže veľa: učí nás „čo“ a „ako“, ale nehovorí nám „prečo“, a tak sa naše činy stávajú sterilnými a neprinášajú naplnenie života, dokonca ani ekonomického života,“ pomenúva neuralgický bod súčasnej doby pápež František. 

V dôsledku zvýšeného individualizmu čelí vyspelá spoločnosť nepriaznivým dôsledkom v oblasti udržateľnosti sociálno-ekonomických systémov. Naratívny kapitál so svojimi príbehmi, legendami, mýtmi a tradíciami, odovzdávanými niekoľko storočí z generácie na generáciu, sa masívne vytráca. Letná škola sa preto zameria na rôzne druhy kapitálov, ich synergiu a konkrétne úlohy pri modelovaní živých komunít.

La Verna - miesto konania letnej školy. Zdroj: Unsplash
La Verna – miesto konania letnej školy. Zdroj: Unsplash
Iba 40 miest

Podujatie sa koná od 18. do 23. júla 2023 v talianskom kláštornom komplexe La Verna, známom ako miesto, kde svätý František z Assisi prijal stigmy. Počet účastníkov je obmedzený na 40 preto, aby bol zabezpečený ideálny pomer medzi študentmi a prednášajúcimi.

Absolventi letnej školy si zintenzívnia svoje vedomosti vo svojich študijných a výskumných odboroch a budú mať možnosť spoznať špičkových spíkrov v interdisciplinárnom prostredí. Hoci má letná škola v úmysle spojiť vedeckých akademikov z rôznych krajín, podporuje aj účasť odborníkov z praxe. To umožňuje vzájomné obohatenie sa a zároveň dialóg medzi teóriou a skúsenosťou. Súčasťou podujatia je aj množstvo relevantných exkurzií a kultúrnych eventov.

Záujemkyne a záujemcovia sa môžu na 6-dňovú akciu prihlásiť vyplnením online formulára do 17. marca. Poplatok za ubytovanie a jedlo je 300 eur. Zvyšné náklady, ako sú exkurzie a transfery, hradí organizačný výbor Františkovej ekonomiky. Rozhodnutie o prijatí do letnej školy dostanú všetci prihlásení do 31. marca. Kompletný zoznam profesorov a aktivít bude na stránke organizácie zverejnený čoskoro.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články