Inšpiráciou knihy pre deti s myšlienkami pápeža Františka bola jeho návšteva na Slovensku

Vydavateľstvo Nové mesto prináša pápežove myšlienky obohatené o citlivé ilustrácie českej autorky Evy Šimonovej, ktoré pozývajú deti a s nimi aj ich rodičov vstúpiť do sveta hodnôt, ako sú jedinečnosť a odlišnosť každého človeka, starostlivosť o prírodu, dar viery, krása rodiny či citlivosť na chudobných.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Ako už napovedá samotný názov knihy Pápež František deťom, primárne oslovuje detského čitateľa a jemným, chápavým jazykom mu odovzdáva posolstvo lásky, ktoré je charakteristickou črtou pápeža Františka. „Všetko sa začína doma. Rodina je prvým miestom odovzdávania viery, výchovy k dobru a  vzájomnej úcte. Čoskoro sa začne Advent a veríme, že aj tieto pápežove myšlienky môžu byť pre rodinu stmeľujúcim prvkom, príležitosťou rozprávať sa a počúvať sa navzájom, otvárať aj také citlivé témy, ako je napríklad odpustenie či prijatie iných, odlišných od nás,“ hovorí Katarína Jančišinová, editorka Vydavateľstva Nové mesto.

Napriek tomu, že redakcia mala možnosť prevziať už hotovú knihu zo zahraničia, rozhodla sa pre autentické autorské dielo, ku ktorému ju inšpirovala práve návšteva pápeža Františka na Slovensku. Dôležitým prvkom bola voľba ilustrátorky, ktorá by dokázala obsiahnuť hlbokú tematiku s citom, fantáziou a v súlade s bohatou paletou prezentovaných hodnôt. „Na začiatku som mala obavy, lebo rozhodne nešlo o jednoduché zadanie. Niektoré myšlienky som vnímala ako zložitejšie pre detského čitateľa. O to väčšia bola moja úloha, aby som mu ich cez ilustráciu priblížila,“ vraví pre nm.sk ilustrátorka Eva Šimonová, ktorá všetkých dvanásť obrázkov namaľovala akrylovými farbami, štetcom, grafickým valčekom a špachtľou. Detaily dotvorila pastelkami a ceruzkou.

Výsledok je očarujúci a plnohodnotne vystihuje atmosféru založenú na odovzdávaní odkazu Svätého Otca. Deti poteší, že postavy sú rôznej pleti, odlišného veku, životného stavu či vierovyznania. „Chceli sme, aby boli plné života, lásky a vyjadrovali vzťahy v rozličnosti, ktorá nás nerozdeľuje, ale spája,“ dodáva Katarína Jančišinová.

Knihu Pápež František deťom si môžete zakúpiť za zvýhodnenú cenu v exkluzívnom predpredaji iba v e-shope Vydavateľstva Nové mesto.

Kniha vám stihne prísť do Vianoc, zašleme ju po 1. decembri.

Prečítajte si tiež:

Ilustrátorka knižky Pápež František deťom Eva Šimonová: Podobnú knihu som ešte nikdy neilustrovala. Mám z nej dobrý pocit

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články