Kniha Mária je prekrásna pozýva deti k vzťahu s Pannou Máriou

Čaro detskej knihy Mária je prekrásna z pera editorky, redaktorky a prekladateľky Vydavateľstva Nové mesto Kataríny Jančišinovej sa odvíja v čase ako klbko mäkkej vlny. Deti oslovuje jazykom, ktorý ich vezme do prívetivej náruče Panny Márie, aby jej podnetný životný príbeh prežívali spolu s ňou.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Mária vždy inšpirovala jednotlivcov, rodiny, národy. Je súčasťou našich životov od detstva. Už samotný titul napovedá, aké hodnoty sa s ňou spájajú. Panna Mária bola krásna nielen navonok, ale aj svojím vnútrom. Práve preto si ju Boh vyvolil, aby sa stala Ježišovou matkou.

 „Život Panny Márie je jedným veľkým dobrodružstvom, ktoré by mali deti dobre poznať, aby si s ňou už odmala mohli vytvárať vzťah. Keď niekoho nepoznáme, nevieme sa k nemu priblížiť. Dieťa je schopné od útleho veku zachytávať nadprirodzený rozmer života. Netreba mu všetko detailne vysvetľovať, len ho k tajomstvu ako takému viesť. Fascinovalo ma na našich deťoch, keď som videla, ako sa vedia otvárať pre Božie veci. Deti sú veľmi citlivé. Chcú a vedia vnímať dobro, krásu, nehu, všetko, čo hovorí o Bohu. Niekedy ich len my dospelí trochu podceňujeme,“ hovorí autorka Katarína Jančišinová. Pri tvorbe knihy mala na zreteli, aby nevolila príliš detský jazyk, ktorý by navodzoval pocit akejsi rozprávky.

Život Panny Márie je jedným veľkým dobrodružstvom, ktoré by mali deti dobre poznať, aby si s ňou už odmala mohli vytvárať vzťah.

Ilustrovaná kniha o Márii je určená pre škôlkarov a školákov na 1. stupni základnej školy. Deťom približuje rôzne etapy z jej života, prihovára sa im písmom aj obrazom, ktoré spolu tvoria harmonický celok. Ak chcú naši najmenší Ježišovu mamu lepšie spoznať, stačí otvoriť knižku a autorka ich prevedie záhradou jej života. Panna Mária je láskavá a presne taká je aj kniha o nej. Stránkam dominujú ilustrácie Christiane Heinsdorffovej, ktoré zaujmú jemnocitom. Pochádzajú z talianskej knihy pre deti o Márii, ktorou sa Katarína Jančišinová pri písaní svojej knihy inšpirovala. Reč je o knihe Era bellissima, ktorá je zostavená z príhovorov a listov Chiary Lubichovej deťom. Ako je známe, ide o zakladateľku Hnutia fokoláre, pre ktorú práve Mária predstavovala „kvet ľudstva“, ako aj vzor Cirkvi.

Boh od všetkých, aj od tých najmenších očakáva spoluprácu.

„Knihu v talianskom jazyku sme mali doma, lebo kedysi ju dostali naše deti. Keďže sme žili sedem rokov v Taliansku, vyrastali viac-menej dvojjazyčne. Túžila som, aby sa kniha s takými krásnymi ilustráciami mohla dostať aj k deťom na Slovensku. Pôvodná kniha sa však obsahom aj usporiadaním ilustrácii dosť líši od tej, ktorú si teraz budú môcť prečítať malí čitatelia. Cieľom bolo priblížiť deťom Máriu nielen ako ženu, ktorá žila kedysi dávno a bola výnimočná, lebo si ju Boh vyvolil za matku svojho Syna, ale zároveň im povedať, že aj ony môžu ako ona prinášať do sveta Ježiša, keď budú milovať všetkých, naučia sa počúvať Boží hlas a budú skúšať naň odpovedať. Boh od všetkých, aj od tých najmenších očakáva spoluprácu.“ hovorí Katarína Jančišinová.

Detskú publikáciu Mária je prekrásna prináša na slovenský knižný trh Vydavateľstvo Nové mesto. Kniha má cirkevné schválenie.

Ilustrovaná kniha o Panne Márii je určená pre škôlkarov a školákov na 1. stupni základnej školy. Deťom približuje rôzne etapy z jej života. Panna Mária bola krásna nielen navonok, ale aj svojím vnútrom. Boh si ju vyvolil, lebo sa mala stať Ježišovou matkou. Ak ju chceš lepšie spoznať, otvor túto knižku…

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články