Mafiáti: Matovičova krkolomná kampaň sa scvrkla na putovnú atrakciu

Štart kampane v Bardejove. Zdroj: Facebook OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
Zdroj: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
Spojenie voličskej korupcie v podobe nerealizovaných 500 eur za účasť vo voľbách s bojom proti mafii má podľa koalície OĽANO a Priatelia na Slovensku symbolizovať kultové auto z Talianska. Celá road šou pôsobí ako hračka v rukách veľkých chlapcov, ktorí sa vysmiati fotia a natáčajú v interiéroch a exteriéroch vozidiel na autosalónoch. Tam, kde by mal byť volič, je vodič. Ale kde je vodička? Predsa v karburátore!
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Hybaj voliť

Ľudové heslo Hybaj voliť má za cieľ vyzvať ľudí k uvedomelosti a uplatneniu svojho občianskeho práva, ktoré chcel Igor Matovič uplatiť štedrým všimným v hodnote 500 eur. Hockomu bez rozdielu, kto príde k volebným urnám, chcel dopriať volebnú lotériu, v ktorej vyhráva každý. Jeho návrh však pochoval parlament, no jeho bombastická myšlienka žije ďalej. Do celého Slovenska ju má roztrúbiť najväčšia zbierka fiatiek 500 na celom svete. Hnutie ich kúpilo toľko, koľko má naša krajina okresov. Vraj ich získali chodením „z domu do domu“, aby sa talianske štvorkolesové pamätníčky zapojili do boja proti mafii. Chápete, kto stojí proti mafiánom? Predsa mafiáti. Jedinečný zjav spočívajúci v kombinácii slova mafiáni a značky Fiat. Háčik je v tom, že zámer kampane je potrebné dokola vysvetľovať, nie je pochopiteľný „na prvú“ a valcujú ho bizarné obrázky dospelých mužov natlačených v úzkom priestore, ale aj živé vstupy Igora Matoviča, v ktorých vyprázdni pozdrav Ciao Bella na žoviálne „Ciao, Bélo“. 

Rapidečka po taliansky

Mafiu spolu porazíme. Vie to aj Charlie, ktorý ušiel výrobcovi lukov na námestí v Bardejove a usalašil sa pri pedáloch jednej z „fešánd“, ako vozidlá familiárne nazývajú členovia tímu. Nezabudol pritom zavrieť za sebou dvere. Z auta drobnému yorkshirskému teriérovi, alias maskotovi štartu kampane, pomohol sám predseda, ktorý v kolónke povolanie na kandidátnej listine uviedol, že je bojovník proti mafii. Je to skrátka tvrdý svet pre tvrdých chlapov. Preto tvoria až 78 % kandidátov tejto trojkoalície do parlamentných volieb práve muži. Zrejme. Načo riešiť závažné témy, keď Igor Matovič môže vo videu ukázať, že motor je vzadu a kam sa tankuje benzín, ale až po zdvihnutí kapoty.

Vysvetlenie filozofie kampane.

Technika je však zradná, lebo v statuse k tomuto zvláštnemu inštruktážnemu videu informuje, že „počas nakrúcania LIVE mi zrazu vypísalo, že iphone je prehriaty:)) …dal som ho do mrazáka na pár minút …a po vytiahnutí umrel úplne,)))“. Skrátka, nad obsahom, zámerom, ale aj technickým prevedením a umeleckým dojmom zostáva rozum stáť. Voličskej základni zostáva sa už len rozhodnúť, či pozerá na špagetový western alebo na komédiu s navýšeným limitom na kampaň pre koalíciu vo výške 9 miliónov eur. Poniektorí sa spýtajú rovno: Čo sú taliani?

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články