Medzinárodný formačný kurz o synodalite pre všetkých

Zdroj: sophiauniversity.org.
Centrum Evangelii gaudium Univerzitného inštitútu Sophia v talianskom Loppiane v spolupráci s Generálnym sekretariátom synody organizuje už druhý formačný kurz o synodalite.

Sme otvorení rozhovoru.
Potrebujeme však vašu pomoc.

Naším cieľom je urobiť z portálu nm.sk udržateľné médium. Obstáť v súčasnosti na mediálnom trhu však nie je jednoduché. Naše články nie sú uzamknuté. Chceme, aby k nim mal prístup každý, koho zaujmú. 

Vďaka vašim príspevkom budeme môcť naďalej prinášať kvalitné a korektné rozhovory a iný exkluzívny obsah. Ďakujeme!

Cieľom kurzu je vzdelávať sa v synodalite prostredníctvom teologickej a pastoračnej prípravy, ktorá je k dispozícii každému, aby sme boli „učeníkmi –misionármi“ v službe univerzálneho bratstva. Súčasťou kurzu budú prednášky, skupinové workshopy, vzájomné podelenie sa o skúsenosti a tiež konfrontácia s rôznymi medzinárodnými skúsenosťami.

Kurz má interdisciplinárny charakter a je určený kňazom, diakonom, rehoľníkom, zasväteným mužom a ženám, pastoračným pracovníkom, farským spoločenstvám aj laikom, zapojeným do snahy o synodálnu Cirkev.

Prednášky budú v taliančine s prekladom do angličtiny, portugalčiny a španielčiny. Na záver sa uskutoční prezenčné stretnutie formou workshopu v Loppiane. Pre audítorov (organizovaných aj v skupinách) je registračný poplatok 25 eur za modul, pre študentov 40 eur s uznaním akademických kreditov. Je možné absolvovať tiež jednotlivé moduly.

Prednášky budú prebiehať online od novembra do mája každý pondelok od 18.00 do 21.00 hod. podľa nasledujúceho harmonogramu:

– Modul 1. Rozmanitosť služby, ale jednota misie: 6., 13., 20., 27. novembra a 4., 11., 18. decembra 2023

– Modul 2. Miesta a spôsob spoluúčasti: 15., 22., 29. januára 2024 a 5., 12., 19., 26. februára 2024

– Modul 3. Učeníci – misionári ako podpora bratstva: 4., 11., 18. marca a 8., 15., 22., 29. apríla 2024

– Modul 4. Laboratóriá synodality (prezenčne a online): 24., 25., 26. mája 2024

Kurz bol spustený 12. septembra online prednáškou kardinála Maria Grecha a príspevkami biskupa Luisa Marína de San Martín, sestry Nathalie Becquartovej a Piera Codu. Záznam webinára je možne si pozrieť v taliančine alebo v ostatných svetových jazykoch.

Prihlasovanie na kurz je stále otvorené a nemá geografické obmedzenia. Informácie a registrácia na kurz sú k dispozícii v taliančineangličtine.

V minulom roku sa na kurz zapísalo viac ako dvesto ľudí z anglicky hovoriaceho sveta, z mnohých krajín Latinskej Ameriky, Ázie, Afriky a takmer všetkých európskych krajín.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.