Na Slovensku a v Česku štartuje prvá streamovacia služba s kresťanskými filmami

Zdroj: Filmana
Od 1. decembra môžu diváci na Slovensku a v Česku využívať novú streamovaciu službu, ktorá prináša kresťanské filmy priamo k nim domov. Filmana, ako znie názov tejto novej platformy, sa zameriava na poskytovanie hodnotných, inšpiratívnych a duchovných filmov, ktoré majú nasýtiť dušu divákov.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Rozmanitý výber filmov a seriálov

Filmy dostupné na www.filmana.sk sú dôsledne vybrané a ponúkajú online pohodlný prístup k obsahu s kresťanskými hodnotami. K dispozícii budú ako filmy z nášho československého regiónu, tak aj zahraničná filmová produkcia s českými titulkami. Katalóg sa bude každý mesiac rozširovať o nové tituly a tím Filmany dúfa, že sa za krátky čas podarí produkovať aj vlastný originálny duchovný obsah.

Rôznorodé žánre a témy

Filmana ponúka rozmanitý výber filmov od dokumentárnych cyklov so zameraním na duchovné témy cez známe veľkofilmy až po životopisné filmy o svätých. Sviatočné večery s rodinou si tiež môžete spríjemniť niekoľkými tematickými filmami.

Okrem českej vianočnej klasiky dvoch dielov Anjela Pána sa môžete tešiť na filmy, ktoré rozprávajú o autoroch známych vianočných kolied. Snímka Tichá noc nás prenesie do rakúskeho mestečka Oberndorf, kde v 19. storočí kňaz Joseph Mohr prvýkrát na papier napíše verše jednej z najkrajších kolied. Film I Heard the Bells je príbehom amerického básnika Henryho Longfellowa, ktorý aj napriek jeho životnej strasti zostal verný Bohu a práve ako oslavu jednej zo svojich životných kríz napísal známu americkú koledu.

Cena a možnosti predplatného

Predplatné Filmany je dostupné za 5,99 € mesačne s možnosťou výhodného ročného predplatného za 59,9 €. Každý divák svojím príspevkom pomáha získať ďalšie hodnotné filmy a zároveň zlepší chod Filmany ešte o čosi viac.

Prieskum ukazuje rastúci záujem

„Podľa nášho nedávneho prieskumu, na ktorý reagovalo viac ako 2 000 kresťanských respondentov, je zrejmé, že záujem o kresťanské filmy je značný,” hovorí jeden zo zakladateľov Jan Perout. Výskum ukázal, že viac ako 90 % opýtaných by zvažovalo používanie platformy ponúkajúcej filmový obsah s kresťanskou tematikou, pričom vyše 50 % z nich tieto filmy pravidelne na internete vyhľadáva.

„Filmana teda prichádza ako odpoveď na chýbajúce miesto s kresťanským filmovým online obsahom,” spomína ďalší člen Filmany Karel Studený. Kombinuje moderný trend streamovacích služieb s túžbou divákov po duchovnom a hodnotnom obsahu.

„Veríme, že táto nová platforma prinesie inšpiráciu a duchovné povzbudenie pre všetkých, ktorí hľadajú zmysluplný filmový zážitok,” zakončuje filmový strihač a pedagóg Juraj Ondruš.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články