Na stretnutí členov Rady pre univerzity KBS zazneli aj vízie Františkovej ekonomiky, ktoré sa plánujú realizovať na Slovensku

Druhé tohtoročné zasadnutie Rady pre univerzity KBS, ktorá je sekciou Rady pre mládež a univerzity, sa konalo v dňoch 26. – 27. októbra 2023 pri Kľačne. Kňazi z univerzitných pastoračných centier sa okrem voľby nového tajomníka Rady pre univerzity, ktorým sa stal Juraj Sedláček, vzájomne informovali o dianí na univerzitách a o svojej činnosti v UPC a hľadali možnosti, akým smerom viesť duchovnú a osobnostnú formáciu študentov.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

V rámci piatkového programu 27. októbra Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup, predseda Rady, svojím príhovorom podporil projekt Františkovej ekonomiky, ktorý má na Slovensku zastúpenie pod názvom HUB. Zabezpečuje komunikáciu s Talianskom a pôsobí ako koordinátor podujatí a diania Františkovej ekonomiky na Slovensku. Zuzana Eliašová, zodpovedná za jej implementáciu, inšpirovala zúčastnených skúsenosťami Františkovej ekonomiky z Čiech a zo sveta.

Členom rady prezentovala možnosť zapojiť do projektu aj študentov v UPC na Slovensku, kde môžu realizovať odvážne a inovatívne vízie o lepšej ekonomike na Slovensku. „V myšlienke Františkovej ekonomiky vidím dlhodobú túžbu pápeža Františka po tom, aby sociálne učenie Cirkvi nebolo len témou, ktorej sa venuje pár nadšencov, ale bolo životom a myslením každého kresťana. Preto sa veľmi teším, že aj na Slovensku vstupujeme do novej dimenzie spolupráce a projektov, ktoré budú rozvíjať túto víziu Svätého Otca,“ povedal tajomník Rady pre mládež a univerzity Matúš Reiner. Podľa jeho skúseností sú mladí ľudia na univerzitách veľmi šikovní, majú množstvo nápadov, preto je samozrejmé, že Cirkev do nich vkladá mnoho nádejí.

Zdroj: Matúš Reiner

Patrónom projektu je svätý František z Assisi, ktorý dostal za úlohu naplniť víziu „Obnov môj dom“. Mediálne zázemie k projektu tvorí portál nm.sk, ktorý v uplynulých dňoch streamoval Štvrté celosvetové online stretnutie v Assisi s názvom 25. hodina. Záujemcovia, jednotlivci, UPC aj celé farnosti, ktoré by sa chceli do projektu zapojiť, môžu kontaktovať Zuzanu Eliašovú na tel. č. 0949 307 018.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články