Nové číslo dvojmesačníka NOVÉ MESTO stavilo na evanjelizačné výzvy dneška

Číslo ponúka podnetné a užitočné úvahy k zamysleniu sa nad životom od prezidentky a spoluprezidenta Hnutia fokoláre, zo Synody o synodalite, z Františkovej ekonomiky, od pápeža Františka a ďalších.

Sme otvorení rozhovoru.
Potrebujeme však vašu pomoc.

Naším cieľom je urobiť z portálu nm.sk udržateľné médium. Obstáť v súčasnosti na mediálnom trhu však nie je jednoduché. Naše články nie sú uzamknuté. Chceme, aby k nim mal prístup každý, koho zaujmú. 

Vďaka vašim príspevkom budeme môcť naďalej prinášať kvalitné a korektné rozhovory a iný exkluzívny obsah. Ďakujeme!

Podujatie s názvom Františkova ekonomika nebolo len ďalšou konferenciou o hospodárstve, ale o revolučnom pohľade na spôsob, akým by mala ekonomika fungovať a ako by mala ľuďom slúžiť. Medzinárodné hnutie, inšpirované slovami a skutkami svätého Františka z Assisi a iniciované pápežom Františkom, prináša do centra pozornosti iné hodnoty. Aké konkrétne hodnoty, to sa čitatelia dozvedia v článku o tejto konferencii s názvom 25. hodina.

Dozvuky z návštevy spoluprezidenta Hnutia fokoláre stále rezonujú v myšlienkach tých, s ktorými sa stretol. Najväčšia výzva dneška je podľa neho antropologická. „Byť verným, ale tvorivým, dynamickým spôsobom znamená, že človek, ktorý je skutočne verný aj svojej tradícii, je ten, kto ju aktualizuje v prítomnosti,“ uviedol v rozhovore pre redakciu. Čitateľ sa dozvie, ako Jesús Morán vníma polarizáciu, dialóg, úlohu žien v Cirkvi a pontifikát pápeža Františka. Tiež si prečíta jeho odkaz bohoslovcom, členom Hnutia fokoláre, asistentom, animátorom, ktorí sa venujú formácii mladých.

Portál nm.sk oslávil v spoločnosti priateľov svoje piate narodeniny. Od roku 2018 publikuje články, rozhovory, reportáže, podcasty zo života spoločnosti a Cirkvi v duchu otvorenosti a hľadania toho, ako nájsť spoločnú reč tam, kde sa zdá, že jej niet. Okrem zaujímavostí z redakcie sa čitateľ dozvie, kto sú priaznivci a podporovatelia nm.sk, čo si o portáli myslia a prečo ho odporúčajú.

Prehľad najsilnejších myšlienok, ktoré zazneli na tohtoročnej mierovej konferencii s názvom Odvaha pre mier, organizovanej katolíckou Komunitou Sant’Egidio, zvedavého čitateľa chytí za srdce. Je dôkazom toho, že dohoda je možná. V tomto prípade podpisom výzvy na mier pri Brandenburskej bráne, zástupcami približne štyridsiatich náboženstiev vrátane kresťanov, židov a moslimov, hinduistov, budhistov, šintoistov, sikhov, zen budhistov a zoroastriánov, tiež významných politických lídrov a laikov.

Čitateľ sa taktiež motivuje článkami na tému: Boh nás potrebuje; Vierou svedčiť o slobode; Nič si neplánujem, každý deň mi prinesie nové výzvy; Urob sama, čo môžeš; Tvoj dar bol pre mňa ako zázrak; Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos; Láska prekoná všetko; či o tom, ako transformovať talianske väznice z nákladovej položky na zdroj hodnôt a ďalšie…

Športovci sa motivujú rozhovorom s triatlonistkou Romanou Gajdošovou, umelci sa nadchnú vianočnou pohľadnicou Miroslavy Trizuliakovej, poeti sa uchvátia básňami Klausa Hemmerleho a deti určite potešia knižné vianočné darčeky s názvom Matka Tereza nielen deťom a Mária je prekrásna, ktoré sú pre podporovateľov vo vianočnej zľave 20 %.

Náhľad časopisu si môžu záujemcovia pozrieť tu a objednať na tel. č. 0911 445 626 alebo vyplnením tohto formulára. Pre farnosti je možná zľava.

Nové mesto je časopis celosvetového Hnutia fokoláre. Prvé vydanie materského talianskeho časopisu Città Nuova (Nové mesto) sa datuje do roku 1956. Na Slovensku časopis vychádza od roku 1992. Je jednou z 36 verzií, ktoré vychádzajú na celom svete v 22 jazykoch. Čitateľom sa snaží sprostredkovať myšlienky hnutia, ktorými sú jednota, potreba dialógu a uvádzanie evanjelia do praxe života. Pre farnosti prináša nové impulzy pre ich oživenie a aktuality o prebiehajúcej synode.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články