Portál nm.sk už 5 rokov otvára na Slovensku nové cesty dialógu

Foto: nm.sk/Adam Rábara
Tvorcovia, priaznivci a podporovatelia portálu nm.sk sa stretli na oslave piatych narodenín, aby spolu zhodnotili doterajšiu cestu a otvorili nové výzvy spoločného dialógu.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Počas slávnostného programu moderátor a šéfredaktor Ján Heriban poukázal na jednotlivé vývojové etapy portálu. Cez video sa hosťom prihovorili Kumiko Kobayashi a Joachim Schwind, generálni poradcovia Centra Hnutia fokoláre pre aspekt komunikácie. Pohľad do histórie i súčasnosti portálu ponúkli v diskusii manželia Jozef a Zuzana Turlíkovci a konateľ Vydavateľstva Nové mesto Martin Sepp. „Chcel by som, aby portál nm.sk prinášal evanjelium, ktoré sa žije,“ vyjadril svoje prianie.

Jozef a Zuzana Turlíkovci zodpovední za vizuálnu komunikáciu (vľavo) a konateľ Martin Sepp. Foto: nm.sk/Adam Rábara

Program duchovne a poeticky obohatil básnik Michal Chuda, o hudbu a spev sa postarala Veronika Lečková, známa z dua Tante Elze.

Slávnostný banket otvoril požehnaním výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska Ivan Ružička. Medzi hosťami nechýbala hovorkyňa KBS Katarína Jančišinová s manželom Cyrilom, spoluzakladatelia portálu nm.sk manželia Martin a Zuzana Hanusovci, tiež bývalý minister spravodlivosti Viliam Karas. Prítomní boli aj viacerí kňazi či zástupcovia partnerov, s ktorými portál spolupracuje.

Slávnostný banket otvoril výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska Ivan Ružička. Foto: nm.sk/Adam Rábara
Foto: nm.sk/Adam Rábara

Portál vychádza zo spirituality jednoty Hnutia fokoláre, ktorého zakladateľkou je Chiara Lubichová. Je súčasťou medzinárodnej siete redakcií a vydavateľstiev Città Nuova (Nové mesto). Ich cieľom je zmierňovať polarizáciu a prispievať k pokojnému spolunažívaniu, rešpektu a tolerancii v spoločnosti. Poukazujú tiež na potrebu dialógu a úctu voči veriacim rôznych vierovyznaní, rovnako i neveriacim.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články