Sedem rokov, sedem podujatí – plnosť zážitkov na KHD 2022

Už najbližší víkend 21. - 23. 10. 2022 oživí festival Košické Hanusove dni divadelnú sálu v DKC Veritas v Košiciach. K siedmemu ročníku festivalu sme si pre vás pripravili symbolicky sedem inšpiratívnych podujatí.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Tohtoročná téma festivalu Stretnutie identít má vyjadrovať, že chceme poskytnúť priestor na odbornú, vážnu, ale aj priateľskú a otvorenú debatu medzi rôznymi svetmi. Cieľom je hľadanie Pravdy, ktorá sa dá nájsť jedine kultivovanou diskusiou a vypočutím rôznych názorov.

Košické Hanusove dni budú hľadať, už tradične na priesečníku kresťanského a sekulárneho sveta, odpovede na otázky, či a ako je možné v „tekutej” spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. A tiež, nakoľko naše hodnotové, kultúrne a (ne)náboženské východiská vplývajú na našu schopnosť vyjsť zo seba smerom k druhému. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg? Náš festival je otvorený rôznym pohľadom na svet a budeme radi, ak sa aj ako diváci prídete o tom presvedčiť. Polovicu času našich podujatí tvorí priestor na (polemické) otázky od publika.

Naším headlinerom je Rod Dreher, ktorý nám v podujatí O STREDOEURÓPSKEJ DUŠI príde povedať, ako a čím ho inšpiruje identita strednej Európy.

V podujatí NA VÝŠKE DO HĹBKY: AKO NEPREFLÁKAŤ ŠTUDENTSKÉ ROKY sa budú dvaja mladí ambiciózni absolventi štúdií v zahraničí rozprávať o tom, ako prežiť študentské roky naplno. Prezradia tipy a triky, ako objaviť svoje talenty a nestratiť pohľad na skutočne dôležité ciele.

Stretnutie s realitou občas nie je príjemné, ale často je veľmi potrebné. Tak to bude aj v diskusii SEXUÁLNE ZNEUŽÍVANIE AJ V CIRKVI, kde sa s Rodom Dreherom a inými vzácnymi hosťami pozrieme na túto bolesť cirkvi, ktorú je potrebné reflektovať a nie zakrývať.

KHD v spolupráci s nm.sk prináša podujatie o závislostiach s názvom VEĎ TO LEN VYSKÚŠAM: O ZÁVISLOSTI OD ALKOHOLU, DROG A PORNA. V tejto diskusii a rovnako v diskusii o zneužívaní obsadí moderátorské kreslo šéfredaktor nm.sk Ján Heriban.

Na svoje si prídu aj milovníci umenia a filmu. V diskusii VERBUM TALKS: O BOHU, FILME A UMENÍ VÔBEC sa budú traja filmári zhovárať o konkrétnych príkladoch hodnotného umenia.

Zakúpte si permanentku a urobte si príjemný víkend v Košiciach alebo online permanentku a pozerajte podujatia z pohodlia svojho domova.

Celý program aj všetky typy vstupeniek nájdete na khd.sk.

Zdroj: Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články