Výber nm: Predseda KBS Bernard Bober sa ospravedlnil za vzniknuté nedorozumenie

Prinášame prehľad udalostí, ktoré ukazujú, že dialóg je možné viesť aj v dnešnej polarizovanej dobe.

Sme otvorení rozhovoru.
Potrebujeme však vašu pomoc.

Naším cieľom je urobiť z portálu nm.sk udržateľné médium. Obstáť v súčasnosti na mediálnom trhu však nie je jednoduché. Naše články nie sú uzamknuté. Chceme, aby k nim mal prístup každý, koho zaujmú. 

Vďaka vašim príspevkom budeme môcť naďalej prinášať kvalitné a korektné rozhovory a iný exkluzívny obsah. Ďakujeme!

Predseda KBS Bernard Bober sa ospravedlnil za vzniknuté nedorozumenie
Foto: Wikimedia Commons

Predseda Konferencie biskupov Slovenska a košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober sa ospravedlnil za vzniknuté nedorozumenie, ktoré vyšlo z radov biskupov. Jeho vyjadrenie priniesla TK KBS.

Reagoval tak na obežník trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, v ktorom písal, že mu prekáža slovné spojenie „nevinné obete“ v súvislosti so streľbou na bratislavskej Zámockej ulici.

Bober sa poďakoval Oroschovi za jeho vyjadrenie ľútosti nad situáciou, ktorá v spoločnosti vyvolala nepokoj. „Ako biskupi, kňazi, zasvätení, ale aj veriaci laici sme povolaní snažiť sa o čo najväčšiu empatiu naplnenú evanjeliovým posolstvom nádeje a milosrdenstva, a to hlavne v okamihu, keď stojíme zoči-voči tragickým udalostiam,“ uviedol Bober.

V takýchto situáciách podľa neho „chceme tíšiť bolesť a upokojovať, nechceme vyhrocovať polemiky ani sa zaoberať podozreniami, pre ktoré niet podkladov“. Na diskusie je potrebné použiť iné fóra a príležitosti na dialóg, teraz je čas „plakať s plačúcimi“.

Znovu vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí vraždy na Zámockej ulici v Bratislave a znásobuje sľúbené modlitbové memento. „Veriacich prosím o modlitby za pokoj a zmierenie pre všetkých v našej krajine,“ povedal Bober.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.