Vyšli prvé knihy teológa Piera Codu v slovenčine

Foto: Djuri Ramač
Na slovenský knižný trh po prvý raz prišli už avizované knihy popredného teológa Piera Codu Božie meno je Láska a Žiť a myslieť v Trojici.

Sme otvorení rozhovoru.
Potrebujeme však vašu pomoc.

Naším cieľom je urobiť z portálu nm.sk udržateľné médium. Obstáť v súčasnosti na mediálnom trhu však nie je jednoduché. Naše články nie sú uzamknuté. Chceme, aby k nim mal prístup každý, koho zaujmú. 

Vďaka vašim príspevkom budeme môcť naďalej prinášať kvalitné a korektné rozhovory a iný exkluzívny obsah. Ďakujeme!

Prvá kniha, Božie meno je Láska. Základy kresťanskej viery, sa zameriava na základy teologického učenia podané prístupným spôsobom. Ide o zbierku prednášok, ktoré boli určené študentom rôznych vedeckých disciplín. Autor sa v nej zameriava na to, čo je v kresťanstve centrálne, teda že Boh je Láska a Trojica. Tieto dve kresťanské pravdy sa dopĺňajú a pomáhajú chápať ostatné vo svetle lásky, ktorá je prejavom samotného Boha. Teologické uvažovanie situuje zjavenie Boha v histórii ľudstva, približuje jeho význam a jeho pravdy. Opiera sa o Sväté písmo, dokumenty Druhého vatikánskeho koncilu a pápežov. Poukazuje na krásu kresťanskej viery, ktorá vyzdvihuje slobodu človeka a vťahuje ho do božského života. Táto publikácia približuje kresťanskú vieru tým, ktorí by ju chceli spoznať, a takisto môže poslúžiť tým, ktorí by si ju chceli prehĺbiť. Môže tiež slúžiť ako formačný materiál. Predslov napísal slovenský teológ prof. Ľubomír Jozef Žák.

„To, čo preslávilo Piera Codu, boli a sú nielen jeho mnohopočetné funkcie, jeho neuveriteľne bohatá publikačná činnosť či inovatívne projekty spolupráce s teológmi celého sveta. V centre záujmu, a dnes už aj štúdia, sú obsah a hlavne nastavenie jeho teológie. Presne ten obsah a to nastavenie, ktoré vtláčajú osobitú pečať aj jeho knihe Božie meno je Láska. Základy kresťanskej viery, hoc v prípade tohto diela treba pripomenúť, že práve v ňom je prítomnosť tejto pečate natoľko zrejmá, že ho možno považovať za ideálny úvod do teologického myslenia Piera Codu, približujúci čitateľovi oporné tematické piliere a základné ideovo-interpretačné nastavenie jeho teológie,“ píše prof. Žák.

Knihu Božie meno je Láska si môžete zakúpiť v e-shope Vydavateľstva Nové mesto.

Druhá kniha, Žiť a myslieť v Trojici. Trojičná ontológia, je zbierkou textov Piera Codu, v ktorých predstavuje trojičnú ontológiu. Pozýva nás k tomu, aby sme sa snažili nielen žiť, ale aj myslieť na spôsob Trojice. Súčasťou je aj slovenský preklad Manifestu trojičnej ontológie, ktorý je úvodom a programovým textom projektu Dynamického slovníka trojičnej ontológie. Cieľom tohto projektu je prispieť práve tým, čo je kresťanstvu najvlastnejšie, a to je zjavenie Boha, ktorý sa svojím vstupom do ľudských dejín prejavuje ako vzťah, ako trojičná láska, schopnosť inklúzie, impulz k dialógu a snaha o stretnutie a bratstvo.

„Trojičná ontológia je predovšetkým školou života a myslenia, do ktorej nás pozýva. Pozýva nás žiť podľa toho, čo si myslíme, a myslieť tak, ako žijeme. Preto má táto kniha ambíciu byť pozvaním k tomu, aby sme vo všednosti svojho života, vo svojich vzťahoch a úvahách prebývali v Trojici, a tak s otvorenými očami a novými obzormi kontemplovali človeka v Trojici a Trojicu v človeku,“ uvádza v predslove Cyril Dunaj z Vydavateľstva Nové mesto, ktorý publikáciu zostavil.

Publikáciu Žiť a myslieť v Trojici si môžete zakúpiť exkluzívne v e-shope Vydavateľstva Nové mesto.

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.