Bratislava bude hostiť medzinárodnú konferenciu o synodalite. Vystúpi na nej aj uznávaný teológ Piero Coda

Piero Coda. Zdroj: osobný archív P. Codu
V októbri pricestuje na Slovensko generálny sekretár Medzinárodnej teologickej komisie Mons. Piero Coda, jeden z najvýznamnejších teológov súčasnosti.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Mons. Coda vystúpi s prednáškou na tému Synodálna obnova života a misie Cirkvi: myslenie, spiritualita, rozlišovanie. Prednáška bude súčasťou konferencie, ktorú pripravuje Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave v spolupráci s Vydavateľstvom Nové mesto a Slovenskou spoločnosťou pre katolícku teológiu. Uskutoční sa v piatok 21. októbra 2022 v Bratislave.

Konferencia bude v slovenskom a talianskom jazyku. Je potrebné sa zaregistrovať tu do 15. októbra a na mieste uhradiť účastnícky poplatok.

Podujatie je určené širokej odbornej i laickej verejnosti. Jeho súčasťou bude aj aplikácia synodálnej obnovy v oblasti myslenia, spirituality, komunikácie, pastorácie a ďalších perspektív synody na Slovensku. S príspevkom vystúpia: Peter Volek (Katolícka univerzita v Ružomberku), Katarzyna Wasiutyńska (Univerzita Adama Mickiewicza, Poznaň), Pál Tóth (Univerzitný inštitút Sophia, Loppiano), Ľudovít Pokojný (farár, Záhorská Bystrica) a Juraj Vittek (Univerzita Komenského, Bratislava).

Účastníci si popoludní budú môcť vybrať jednu z dvoch paralelných sekcií prednášok slovenských teológov.

V čase návštevy Mons. Piera Codu v Bratislave vydá Vydavateľstvo Nové mesto jeho dve knihy. Prvou budú prednášky zamerané na podstatu teologického učenia určené najmä tým, ktorí nemajú poznatky v tejto oblasti, pod názvom Božie meno je Láska. Druhou publikáciou bude zbierka základných autorových textov o trojičnej ontológii Žiť a myslieť v Trojici, ktorá je výsledkom jeho najnovšej tvorby. Obe publikácie sa dostanú k čitateľom v októbri.

Mons. Piero Coda je generálnym sekretárom Medzinárodnej teologickej komisie, členom Teologickej komisie Synody biskupov, konzultantom rôznych vatikánskych dikastérií, univerzitným profesorom a aktuálne jedným z najvýznamnejších svetových teológov.

Program konferencie.
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.