Oslava 80. výročia založenia Hnutia fokoláre súvisí aj s Vydavateľstvom Nové mesto a portálom nm.sk

Zdroj: focolare.sk
Hnutie fokoláre vzniklo 7. decembra 1943, keď sa jeho zakladateľka Chiara Lubichová zasvätila Bohu.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Dianiu priamo v hnutí, ale aj mimo neho sa venuje dvojmesačník Nové mesto. Jeho názov je odvodený z názvu talianskeho časopisu Città Nuova, ktorý začal vychádzať v roku 1956 vďaka Chiare Lubichovej. Jeho poslaním bolo a dodnes je hľadanie nových ciest k formovaniu zjednoteného sveta.

Slovenskú verziu časopisu si záujemcovia môžu objednať na nm.sk. V e-shope Vydavateľstva Nové mesto sú k dispozícii knihy od Chiary Lubichovej Boh je láska, Vzájomná láska, Cirkev, Výkrik a Po
novej ceste.

Od roku 2021 sú portál nm.sk a Vydavateľstvo Nové mesto pridruženými členmi iniciatívy Nuova Global, ktorá organizačne a strategicky spojila dovtedajšiu medzinárodnú rastúcu sieť redakcií Città Nuova vo svete. Združuje členské redakcie a vydavateľstvá na 5 kontinentoch a v 21 mestách.

Celý príbeh zakladateľky Hnutia fokoláre si záujemcovia môžu pozrieť na DVD Chiara Lubichová – Láska premôže všetko. Za svoje celoživotné dielo získala Chiara Lubichová množstvo medzinárodných ocenení a v súčasnosti sa očakáva jej skoré blahorečenie.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články