Ako čeliť šikane inovatívnym spôsobom? Pozývame vás na webinár

Foto: Freepik
Neľahkú, no dôležitú tému otvoríme so zahraničným odborníkom vo štvrtok 30. novembra.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Webinár je o metóde No Blame Approach – NBA, Prístup bez obviňovania. Bol vyvinutý koncom 90. rokov na boj proti šikane v školách. Tento inovatívny prístup je založený na zásade, že trest a jeho negatívne dôsledky nie sú potrebné. Namiesto toho navrhuje s rešpektom pracovať na zmene celej dynamiky skupiny a zapojením každého jej člena.

Zameriava sa na komunikáciu, spoluprácu, systémový prístup riešenia s cieľom zlepšenia budúcich vzťahov. Hlavnou myšlienkou je „búrka lásky“, teda spoločný pozitívny zásah na páchateľa. Dáva návod a presný postup, ako ľudia dokážu láskou zrušiť kruh šikany.

Hostkou webinára bude Beate Roggenbucková – certifikovaná školiteľka pre No Blame Approach a licencovaná školiteľka pre mediáciu s dlhoročnými skúsenosťami v práci so školami. Je členkou medzinárodného školiaceho tímu pre riešenie konfliktov, pôsobí aj v nemecko-libanonskom projekte pre prácu v školách.

Webinár odporúčame riaditeľom škôl, psychológom, pedagógom, vychovávateľom, učiteľom, sociálnym pracovníkom, ale aj katechétom, rodičom a všetkým ostatným záujemcom.

Môžete sa na ňom zúčastniť prostredníctvom streamu zadarmo vo štvrtok 30. novembra 2023 o 18:00 hod. na YouTube kanáli portálu nm.sk, a to aj aktívnou účasťou, kladením otázok, na ktoré potrebujete odpovede.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.