Dá sa odpustiť úplne všetko? Odpovede budeme hľadať na webinári

Portál nm.sk pripravuje webinár s talianskym neurológom a psychoterapeutom Salvatorem Ventrigliom, autorom knihy Odpustenie, ktorá vyšla v našom vydavateľstve. O tom, čo je to odpustenie a ako ho dosiahnuť, budeme hovoriť už vo štvrtok 9. februára. Náš hosť bude pripravený odpovedať aj na vaše otázky.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Odpustenie je univerzálna téma, spoločná pre všetkých ľudí. Všetci žijeme vo vzťahoch a ak chceme, aby fungovali, bez odpustenia to nejde. Preto je dôležité vedieť s ním pracovať.

Každý z nás sa môže ocitnúť v situácii, keď vníma, že potrebuje odpustiť, ale nevie ako. Alebo nás o odpustenie žiada niekto iný, no cítime, že ešte naň nedozrel čas. Preto sme sa rozhodli zorganizovať webinár práve na túto tému, a to s uznávaným odborníkom z praxe. Chceme takto vniesť svetlo do tejto témy a inšpirovať ľudí, ako môžu zapracovať na svojich vzťahoch alebo ako sa postaviť ku krízam, ktoré prežívajú.

Salvatore Ventriglia účastníkom vysvetlí, čo to odpustenie vlastne je, aké sú fázy tohto procesu, a ozrejmí aj rozdiel medzi odpustením a zmierením. Po jeho približne 20-minútovom úvodnom slove bude priestor na otázky divákov, ktoré si môžu pripraviť už teraz a počas webinára ich položiť cez aplikáciu Slido. Dominantný priestor bude patriť vám, ktorí sa rozhodnete pripojiť, pretože chceme, aby ste dostali konkrétne odpovede na vaše konkrétne otázky v oblasti odpustenia. Pýtať sa budete môcť aj anonymne, preto vás povzbudzujem, aby ste využili túto príležitosť.

Kto je Salvatore Ventriglia?
Foto: Cyril Jančišin

Neurológ, psychoterapeut, supervízor, riaditeľ psychoterapeutickej školy. V talianskom meste Caserta založil v roku 2004 Centro Logos, Centrum transakčnej analýzy. Je autorom mnohých publikácií, vo Vydavateľstve Nové mesto vyšla jeho kniha Červené kontrolky (2017) a Odpustenie (2021). Spolu s manželkou Ritou sa venuje manželským párom v ťažkostiach.

Pripojte sa na webinár o odpustení aj vy!

Kedy: štvrtok 9. februára o 19.30

Kde: YouTube nm otvorení rozhovoru

Účasť je bezplatná, simultánne tlmočenie je zabezpečené.

Viac o odpustení:

Na väzňoch platí, že komu sa veľa odpustilo, veľa miluje

Dosiahnuť odpustenie neznamená, že budeme zraňujúce udalosti ospravedlňovať alebo na ne zabúdať (text+podcast)

Odpusteniu nestačí pripísať iba čisto duchovný rozmer

Odpustiť neznamená zabudnúť, lebo by sme popreli svoj životný príbeh

Naša kniha k téme:

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články