Medzinárodný teologicko-pastoračný časopis Ekklesía vychádza vďaka Vydavateľstvu Nové mesto prvýkrát v slovenčine

Naše vydavateľstvo prináša nový teologicko-pastoračný časopis Ekklesía - Cesty spoločenstva a dialógu. Časopis vychádza od roku 2018 v rôznych formách a jazykových verziách. Svojím zameraním vyjadruje a podporuje komplementárnosť charizmatického a služobného rozmeru Cirkvi vo svetle učenia Druhého vatikánskeho koncilu a pozýva kráčať a spoločne sa angažovať v hľadaní spôsobov komunikácie evanjeliového posolstva dnešným mužom a ženám.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

O synode naprieč kontinentmi

Články časopisu sa zameriavajú na obnovu Cirkvi a spoločnosti, vzťahy medzi rôznymi cirkvami a náboženstvami, stretnutia medzi rôznymi národmi a kultúrami a dialóg s osobami s odlišným presvedčením. Svojím obsahom ponúkajú prehĺbenie spirituality staršími aj novšími charizmami, pastoračnú a kultúrnu formáciu, osvedčené pastoračné postupy na miestnej a globálnej úrovni, ako aj osobné životné skúsenosti. Slovenská redakcia pod vedením ThLic. Ľudovíta Pokojného preberá taliansku verziu časopisu, z ktorej robí výber článkov a predkladá tematicky relevantné čísla.

Prvé číslo časopisu Ekklesía v slovenčine sa venuje téme synodálnej Cirkvi. Práve preto môže byť zaujímavé aj pre všetkých, ktorí sa zapojili do synodálnych konzultácií. Autormi článkov prvého čísla sú napríklad kardináli Jean-Claude Hollerich a Mario Grech, teológ Piero Coda, ako aj ďalší kňazi, rehoľníci či laici z rôznych krajín sveta. Ide o tematicky pestrý prierez tém, od komunitného rozlišovania cez pravoslávny prístup k synodalite až po synodálnu skúsenosť z Južnej Ameriky, Karibiku, Nemecka či Talianska.

Dostupný pre všetkých

Prvé číslo vychádza v tlačenej podobe. Vďaka finančnému príspevku Rady pre spoločenské komunikačné prostriedky KBS ho bude môcť vydavateľstvo distribuovať do všetkých farností a rehoľných domov na Slovensku zdarma. Vydanie časopisu podporili tiež kňazi z Hnutia fokoláre.

Okrem tlačenej verzie je časopis zdarma dostupný na stiahnutie a ďalšie šírenie v elektronickej podobe v našom e-shope, kde si budete môcť zakúpiť aj jeho tlačenú verziu.

Nasledujúce čísla časopisu budú vychádzať už iba v elektronickej forme, ale ich obsah ostane dostupný zdarma pre všetkých čitateľov. Rozsah a presná forma časopisu budú závisieť od siete dobrovoľných podporovateľov, ku ktorým sa môžete pridať aj vy a zároveň sa prihlásiť na odber informácií o tomto projekte.

Časopis je určený nielen kňazom, diakonom, seminaristom a zasväteným osobám, ale aj všetkým laikom aktívne zapojeným do života a misie Cirkvi. Rovnako aj všetkým tým, ktorí sa zaujímajú o cestu Cirkvi v dnešnej spoločnosti, aby im slúžil ako zdroj inšpirácie, nástroj formácie či pomôcka pri pastoračnom pôsobení.

Prečítajte si tiež:

Časopis Ekklesía chce prispieť k efektívnemu dialógu v Cirkvi, medzi cirkvami a so spoločnosťou

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články