Viac ako kampaň hnutia Sme rodina zaujala antikampaň voči jeho predsedovi

Uzemnenú politickú kampaň kazia útoky zvonka. Zdroj: FB/Sme rodina
Uzemnenú politickú kampaň kazia útoky zvonka. Zdroj: Facebook/Sme rodina
Preferencie hnutia Sme rodina, ktoré sa rozhodlo svoju filozofiu zhrnúť do sloganu „sme normálni“, počas leta klesli na úroveň zvoliteľnosti. Pri Borisovi Kollárovi sa jasne ukazuje, prečo je dôležité, aby politik viedol čestný a usporiadaný život. Minimálne preto, aby nebol vydierateľný.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Úprimnosť nadovšetko

Sme rodina je lokálny fenomén. Šéfom konzervatívcov je človek, ktorý otvorene prevádzkuje polygamiu. O svojom životnom štýle hovorí bez škrupúľ, čo si mnohí jeho voliči zamieňajú s úprimnosťou. Každé svoje osobné zlyhanie, či už ide o problematickú diplomovú prácu, vulgárnu komunikáciu s maloletou chovankyňou resocializačného zariadenia, či vozenie mileniek v služobnej limuzíne, nevhodné správanie v nemocnici a podobne, odbaví vyjadrením, že nie je ideálny.

V podstate sa to dozvieme aj na stránke hnutia, ktorá hlása: Nie sme dokonalí, ale pomáhať vieme. Táto veta v skratke vystihuje, prečo je súčasný predseda parlamentu populárny. Jeho voličskú základňu tvoria prevažne ženy v produktívnom veku, ktorým sa páči, že si dokáže priznať svoje zlyhania, nevykrúca sa a vie sa postarať o svoje deti. To, že ich má trinásť a že je fyzicky nemožné sa im v skutočnosti venovať, prehliadajú. Preto mu donedávna odpúšťali akékoľvek politické i osobné prešľapy. Všetko však zmenila Barbora Richterová, ktorá má s lídrom hnutia dvoch synov.

Ťah mimo reality i parlamentu

Hádať sa nestačí. Celá kampaň Sme rodina je postavená na tom, že normálni ľudia sa spolu dokážu dohodnúť. Samozrejme, preto, aby pomáhali, „neriešia egá“. Zo svojej účasti na chaotickej vláde sa vyvinili deklaráciou, že „neriešia problémy v statusoch na sociálnych sieťach, ale za zatvorenými dverami“. A práve tie doširoka rozkopla spomínaná Barbora Richterová, ktorá lídra hnutia najskôr v sérii videí obvinila, že sa o svoje deti nezaujíma, a rozoslala list poslancom, v ktorom ho obvinila z fyzického násilia, ktoré sa malo odohrať na Floride pred jedenástimi rokmi.

Pre bežných ľudí je celý prípad neprehľadný a tak trochu aj trápny. Rozhodne však nepatrí do politiky.

Boris Kollár sa postavil pred kamery s vlastnou verziou, kde sa priznal k tomu, že svoju vtedajšiu priateľku potrestal za jej hod dieťaťom fackami. A že by to urobil znova. Následne čelil odvolávaniu v parlamente, ale ten bol voči nemu solidárny. Zakrátko sa na verejnosti objavili videá s ďalšou z jeho expartneriek, ktorá ho obvinila z toho, že ju mal dvakrát poslať na interrupciu. Zhodou okolností ide o dcéru známeho nitrianskeho mafiána a pri tejto príležitosti sa opäť vynorila aj pošramotená minulosť lídra, ktorá ho teraz dobieha. Kauzy momentálne ťahajú hnutie mimo parlamentu.

V rámci predvolebnej kampane organizuje hnutie Deň s rodinou v slovenských mestách. Zdroj: Facebook/Sme rodina
V rámci predvolebnej kampane organizuje hnutie Deň s rodinou v slovenských mestách. Zdroj: Facebook/Sme rodina
Čudná antikampaň

K antikampani sa vyjadril Boris Kollár, pričom odkryl mená a motivácie osôb, ktoré majú za ňou stáť. Tiež zverejnil súkromnú audionahrávku, na ktorej mu mladučká exmilenka hovorí o finančnej ponuke, ktorú dostala za jeho prípadnú diskreditáciu. Pre bežných ľudí je celý prípad neprehľadný a tak trochu aj trápny. Rozhodne však nepatrí do politiky. Nechce sa mu primárne venovať ani samotné hnutie a necháva ho vyšumieť. Popri zástupných témach medveďov, hypotekárnych úverov a migrantov rieši aj reálne problémy občanov, ako sú lacnejšie potraviny, dostupnejšie bývanie, program v oblasti športu. O tom, či Sme rodina bude alebo nebude sedieť v parlamente, rozhodnú voľby na konci septembra. Zo skúsenosti je zrejmé, že voliči tejto strany nereagujú na trestnoprávne kauzy, ale sú citliví na osobu Borisa Kollára. Uvidíme preto, či sa ešte neobjaví ďalšie diskreditujúce video, čerpajúce materiál z netradičného životného štýlu šéfa konzervatívneho hnutia.

Obrazový materiál sme čerpali z facebookovej stránky Sme rodina a videa.

Prečítajte si tiež

Umierneným Demokratom chýba ťah na bránu

Hlas stavia na mužskú autoritu a regióny

Mafiáti: Matovičova krkolomná kampaň sa scvrkla na putovnú atrakciu

Autor
Články autora
Odporúčané
Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články