Polarizácia je hlavnou témou nového vydania teologicko-pastoračného časopisu Ekklesía

Ako s polarizáciami? Ísť za hranice duálnej mentality, snažiť sa o harmóniu protikladov, vytvoriť priestor druhému s jeho odlišnosťami, nestratiť sa v labyrinte dualít – to sú základné témy, ktorým sa venuje druhé číslo časopisu Ekklesía.
Newsletter

Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.

Skutočnosť, že na rôznych úrovniach si nerozumieme, neprijímame sa a často zaujímame protikladné postoje, svedčí o tom, že sme ešte nepochopili, že sme stvorení na to, aby sme do seba prijali a v sebe bdeli nad druhým v jeho odlišnosti. Rozmanitosť nás neraz mätie a znepokojuje, niekedy aj zraňuje. Ak ju však prijmeme pokorne, urobí nám obrovskú službu: rozbije škrupinu ega a otvorí nás mimo nás samých.

Tejto dôležitej téme so zreteľom na interkultúrne porozumenie čitatelia lepšie porozumejú prostredníctvom hlbokých myšlienok pápeža Františka a pohľadu spirituality jednoty, ktorej je venovaná hlavná časť časopisu Ekklesía. V týchto súvislostiach poukazuje aj na reakciu apoštola Pavla na konfliktnú situáciu v Korinte a protikladnosť pólov v diele Romana Guardiniho.

V rubrikách skúsenosti a dobrá prax ponúka čitateľovi zaujímavé svedectvá z rôznych krajov sveta, ale aj z oblasti ekumenizmu a medzináboženského dialógu. V závere prináša súhrn kontinentálnej etapy synodálneho procesu.

Autormi článkov sú exegéta Gérard Rossé, odborník na životopis a dielo svätého Pavla, filozof Massimo Borghesi, autor intelektuálnej biografie pápeža Františka, viacerí rehoľníci a laici a tiež evanjelický farár a moslimský teológ.

Vydavateľstvo Nové mesto v budúcom roku plánuje vydať štyri čísla časopisu Ekklesía – v marci, júni, septembri a decembri. Najnovšie druhé vydanie ponúka v elektronickej forme zadarmo. Môžete si ho stiahnuť TU. Časopis v tlačenej verzii si zakúpite v našom e-shope. Zároveň sa môžete prihlásiť na odber newslettra TU. Budete tak pravidelne informovaní o každej zaujímavej novinke, ktorá vás môže niečím obohatiť alebo prispieť k zlepšeniu vášho života.

Slovenská redakcia pod vedením ThLic. Ľudovíta Pokojného preberá taliansku verziu časopisu, z ktorej robí výber článkov a predkladá tematicky relevantné čísla. Časopis Ekklesía je určený kňazom, diakonom, seminaristom, zasväteným osobám a všetkým laikom aktívne zapojeným do života a misie Cirkvi. Rovnako aj všetkým záujemcom o cestu Cirkvi v dnešnej spoločnosti, ktorým poslúži ako zdroj inšpirácie, formácie či pomôcka pri pastoračnom pôsobení.

Newsletter

Teší nás, že ste tu. Ak chcete dostávať pravidelné informácie o nových článkoch, knihách alebo o inom obsahu z nášho portálu, prihláste sa na odber našich newsletterov.